BlankProducenci
 
Blank

Spawarka transformatorowa czy inwertorowa - różnice i przeznaczenie

Spawarka transformatorowa czy inwertorowa - różnice i przeznaczenie

Czym kierować się przy wyborze spawarek?

Przy wyborze odpowiedniego typu spawarki tak naprawdę najważniejsze jest to, do czego będzie nam służyć dane urządzenie i gdzie będziemy go używać. Warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często będziemy korzystać z naszej spawarki. Przykładowo, do zastosowań profesjonalnych najczęściej wykorzystywane są spawarki inwertorowe. Z kolei do użytku domowego wystarczą proste spawarki transformatorowe. Jeśli jednak w swoim przydomowym warsztacie prace spawalnicze wykonujesz często i intensywnie, powinieneś zastanowić się nad modelem inwerterowym.

Spawarki inwertorowe - kompaktowe, wydajne, uniwersalne

Jedno z głównych zalet spawarek inwertorowych jest możliwość spawania metodami MIG/MAG i MMA/TIG. Dodatkowo podstawowa forma tych urządzeń może zostać wyposażona w wiele dodatkowych funkcji i zabezpieczeń, które znacznie zwiększają szybkość i komfort pracy.

Spawarki inwertorowe wyróżniają się kompaktową budową, dzięki czemu są bardziej poręczne i mobilne. Zapewniają też niski pobór mocy, wysoką sprawność i wydajność, dobrą jakość spawu. Urządzenie bardzo szybko się chłodzi i może być wykorzystywane wraz z agregatami prądotwórczymi.

Po spawarki inwertorowe najczęściej sięgają profesjonaliści i osoby, które prace spawalnicze wykonują regularnie. Trzeba przygotować się na to, że spawarka inwertorowa będzie nieco droższa od transformatorowej.

Spawarka transformatorowa - prosta, odporna, w przystępnych cenach

Spawarki transformatorowe wyróżniają się przede wszystkim znacznie większą uwagą i rozmiarami niż inwertorowe. Przy długotrwałej pracy mogą być dość uciążliwe. Jednak ich prosta konstrukcja i niewysoka cena sprawiają, że są to urządzenia idealne do zastosowań amatorskich. Dodatkowo ten rodzaj spawarek jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki środowiskowe, co stanowi przewagę nad urządzeniami inwertorowymi. Umożliwiają spawanie metodami MMA i MIG/MAG.

Warto jednak pamiętać, że jakość spawania spawarką transformatorową zależy głównie od jakości wykorzystanych elektrod.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl