Producent
Cena
-
od
do
Półautomaty spawalnicze MIG i MAG
Spawanie to technika wykorzystywana do wykonywania połączeń różnych metali. Ponieważ mają one specyficzne właściwości fizyczne, wymagają stosowania innych metod, dzięki którym spojenia będą trwałe. Półautomat spawalniczy MIG i MAG znajduje zastosowanie w łączeniu elementów ze stali niskowęglowych, kwasoodpornych, nierdzewnych, a także stali stopowych. Za jego pomocą spawa się też aluminium i jego stopy. Proces spawania odbywa się przy pomocy łuku elektrycznego, jaki powstaje pomiędzy metalem a drutem spawalniczym. Przebiega w osłonie z argonu, CO2 lub mieszanek gazowych. Półautomaty spawalnicze MIG i MAG są wyposażone w uchwyty i zespoły podające lity lub rdzeniowy drut spawalniczy.
Migomaty dla przemysłu i warsztatów
Półautomaty spawalnicze MIG i MAG, nazywane też migomatami, różnią się między sobą takimi parametrami jak budowa oraz napięcie zasilania. Producenci oferują modele dostosowane do sieci o napięciu 400V oraz 230V. Pierwsza grupa urządzeń przeznaczona jest do zastosowań przemysłowych. Migomaty zasilane z tradycyjnych, domowych gniazdek elektrycznych sprawdzają się też w małych warsztatach i jako wyposażenie dla hobbystów. Nasz sklep spawalniczy oferuje zarówno modele kompaktowe, jak i przemysłowe. Polecamy niedrogie spawarki inwertorowe Sherman, półautomaty spawalnicze MIG Magnum i półautomaty transformatorowe Magic oraz wiele innych modeli. Spawarka inwertorowa doskonale sprawdzi się podczas spawania bezgazowego w małych warsztatach. Półautomat TRAFILUX MIG 500 Puls jest stworzony do pracy w średnich oraz ciężkich warunkach przemysłowych.
Polecamy też nasze zestawy spawalnicze oraz szeroki wybór akcesoriów dla spawaczy.
W jaki sposób przebiega spawanie MIG/MAG?
MIG/MAG (z ang. Metal Inert Gas/Metal Active Gas) to podstawowa technika spawalnicza, znajdująca zastosowanie zarówno w profesjonalnym spawaniu na skalę przemysłową, jak również w spawaniu amatorskim. Podstawą działania półautomatów spawalniczych MIG jest wytworzenie łuku elektrycznego między powierzchnią spawanych elementów a topliwą elektrodą. Pod wpływem wysokiej temperatury dochodzi do punktowego stopienia spawanych elementów oraz wykonanej z drutu elektrody. Stopiony materiał łączy się ze sobą, tworząc tzw. jeziorko spawalnicze, które z czasem zastyga w trwałą spoinę.
Aby chronić świeże jeziorko przed kontaktem z tlenem atmosferycznym i zapobiegać przyspieszonej korozji spoiny, na miejsce spawania nadmuchiwana jest otulina z gazów obojętnych lub aktywnych, które wypierają powietrze. MIG/MAG to metoda skuteczna i powszechnie wykorzystywana, ale możliwa do wykorzystania wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach i bezwietrznym środowisku (podmuchy powietrza rozwiewają otulinę).
Sprawdź szeroką ofertę materiałów eksploatacyjnych do spawania
Dlaczego warto wybrać półautomaty spawalnicze MIG?
Półautomaty spawalniczy MIG to popularne rozwiązanie, które znacznie ułatwi pracę doświadczonego spawacza i osoby stawiającej swoje pierwsze kroki. Ich zaleta to przede wszystkim wygodne, automatyczne podawanie spoiwa, które pozwala utrzymać wysoką jakość spawu na całej jego długości. Ma to oczywiście duży wpływ na ostateczną trwałość konstrukcji. Do tego dochodzi łatwe ustawianie parametrów spawania oraz niezawodność. Właściwie wykorzystany półautomat spawalniczy MIG jest dobrym wyborem dla firm i osób, które pragną utrzymać najwyższą jakość pracy przy jednoczesnym oszczędzaniu czasu oraz minimalizowaniu własnych kosztów.