BlankProducenci
 
Spawarka KEMPPI Minarc EVO 180 Spawarka KEMPPI Minarc EVO 180
Producent: Kemppi
Cena:

3 649,00 zł

szt.
blankzobacz więcej
Spawarka elektrodowa ESAB ROGUE ES 150i Spawarka elektrodowa ESAB ROGUE ES 150i
Producent: ESAB
Cena:

1 469,00 zł

szt.
blankzobacz więcej
Spawarka inwerterowa MAGNUM SNAKE 200 PS Spawarka inwerterowa MAGNUM SNAKE 200 PS
Producent: Magnum
Cena:

739,00 zł

blankzobacz więcej

Spawarki inwertorowe MMA

Spawanie metodą MMA jest najstarszą techniką stosowaną w spawalnictwie. Do wykonania spoiny wykorzystywana jest specjalna elektroda otulona oraz łuk elektryczny. Powstaje on w chwili kontaktu pomiędzy elektrodą a spawanym materiałem. Utrzymanie łuku wymaga zachowania odległości pomiędzy tymi elementami. Elektrody, w które są wyposażone spawarki inwertorowe MMA, ulegają stopieniu podczas spawania. W związku z tym ich długość się zmniejsza. Spawacz musi stale przysuwać końcówkę do metalu, aby zachować odległość wymaganą do powstania łuku. Spawanie MMA powoduje też wytwarzanie się żużlu, który trzeba fizycznie usunąć z powierzchni spawu.

Zalety spawarek inwertorowych MMA

Pomimo, że spawanie metodą MMA jest trudne, spawarka inwertorowa cieszy się dużym uznaniem wśród użytkowników. Wynika to z jej wielu zalet. Można wśród nich wymienić:

  • możliwość spawania większości dostępnych metali, 
  • możliwość spawania blach o grubości od 1,5 mm,
  • możliwość spawania w każdej pozycji, 
  • wysoką jakość i dobre właściwości mechaniczne spojeń,
  • krótki czas chłodzenia.

Poza tym spawarki inwertorowe MMA są zazwyczaj niewielkie i stosunkowo lekkie, co ułatwia ich bezproblemowe przenoszenie. Warto wspomnieć również o niskim poborze mocy tych urządzeń oraz możliwości używania w połączeniu z agregatami prądotwórczymi.

Niezawodne spawarki dla profesjonalistów i nie tylko

Nasz sklep ze spawarkami oferuje urządzenia w wersji zasilanej prądem 230V oraz 400V. Wszystkie modele wyróżniają się wysoką jakością wykonania, wieloma praktycznymi, dodatkowymi funkcjami i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Nawet najtańsza spawarka inwertorowa SNAKE 145 Magnum jest profesjonalnym modelem, który powstał z podzespołów wykonanych w technologii IGBT. Urządzenie jest przystosowane do prostego spawania metodą TIG. Polecamy też inne spawarki inwertorowe przeznaczone wyłącznie do spawania elektrodą nietopliwą. Wszystkie oferowane spawarki inwertorowe są bezpieczne w użytkowaniu i gwarantują użytkownikom wysoki komfort pracy w każdych warunkach.

Spawarki inwertorowe są produktem dla profesjonalistów – doskonale sprawdzają się np. jako wyposażenie warsztatu samochodowego. Jeśli chodzi o użytek domowy, mogą okazać się przydatne również dla tych osób, które potrzebują solidnego, niezawodnego i zaawansowanego technologicznie urządzenia do spawania takich materiałów jak aluminium czy stal nierdzewna. Klientom poszukującym modeli spawarek do użytku nieprofesjonalnego, przy wyborze modelu spawarki pod uwagę warto wziąć takie kryteria jak cykle pracy urządzenia, rodzaj zasilania, wagę i związaną z nią mobilność, wytrzymałość, zakres zastosowania, dodatkowe funkcje oraz łatwość obsługi.
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące wyboru odpowiedniego modelu spawarki inwertorowej, służymy fachowym doradztwem.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl