altOpcje przeglądania
Cena
  • od
    do
BlankProducenci
 

Akcesoria spawalnicze – uchwyty spawalnicze TIG

Spawanie metodą TIG polega na wykorzystaniu specjalnej, nietopliwej elektrody wolframowej, która odpowiada za wytwarzanie łuku elektrycznego. Łuk rozgrzewa krawędzie spawanego materiału i powoduje ich połączenie. Taka metoda sprawia, że w spawarkach należy stosować specjalne uchwyty spawalnicze TIG. Nie mają one wbudowanego podajnika drutu, jak w przypadku uchwytów MIG/MAG, ale ich konstrukcja umożliwia wymianę zużytej elektrody na nową. Cechą charakterystyczną tych uchwytów jest rękojeść z główką przeznaczoną do mocowania elektrody. Tego typu akcesoria spawalnicze są chłodzone gazem osłonowym lub płynem. Stosuje się je do spawania stali nierdzewnej i aluminium.

Uchwyty spawalnicze TIG 

Uchwyty spawalnicze TIG, które oferuje nasz sklep ze spawarkami, to akcesoria przeznaczone do większości typów spawarek inwertorowych. Szerokie możliwości ich zastosowania zwiększa wyposażenie we wtyk spawalniczy – pasujący do gniazd spawalniczych w dostępnych na rynku spawarkach. Dzięki temu każda wyposażona w nie spawarka inwertorowa może być wykorzystywana do precyzyjnych prac spawalniczych zarówno w warunkach przemysłowych, jak i w warsztatach.

Oferujemy uchwyty spawalnicze TIG o szerokiej rozpiętości obciążalności prądowej oraz z możliwością mocowania elektrod nietopliwych o różnej średnicy. Poszczególne modele zostały wykonane w oparciu o części importowane z krajów Unii Europejskiej oraz Azji. Dzięki temu z łatwością można znaleźć do nich potrzebne części zamienne. Proponujemy uchwyty w kilku standardowych długościach oraz dajemy możliwość zamówienia modeli niestandardowych. Wszystkie artykuły spawalnicze z tej kategorii wyposażone są w przybornik z częściami eksploatacyjnymi.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl