BlankProducenci
 
Spawarka Sherman DIGITIG 200 DC 2w1 Spawarka Sherman DIGITIG 200 DC 2w1
Producent: Sherman
Cena:

1 634,00 zł

szt.
blankzobacz więcej
Spawarka Sherman TIG 202P Spawarka Sherman TIG 202P
Producent: Sherman
Cena:

1 139,00 zł

szt.
blankzobacz więcej
Spawarka Sherman TIG 210 AC/DC PULSE Spawarka Sherman TIG 210 AC/DC PULSE
Producent: Sherman
Cena:

2 423,00 zł

szt.
blankzobacz więcej
ZESTAW Sherman TIG 210 AC/DC PULSE ZESTAW Sherman TIG 210 AC/DC PULSE
Producent: Sherman
Cena:

3 279,00 zł

szt.
blankzobacz więcej
Spawarka Ideal EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE Spawarka Ideal EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE
Producent: IDEAL
Cena:

3 739,00 zł

szt.
blankzobacz więcej

Artykuły spawalnicze – spawarki TIG

Łączenie elementów metalowych o niewielkiej grubości wymaga zastosowania metody, która zagwarantuje precyzyjną i estetyczną spoinę. Jest ona niezbędna podczas spawania cienkich arkuszy blachy lub łączenia rur cienkościennych. O trwałość i estetykę dba się szczególnie w tych rurociągach, które przebiegają na powierzchni lub wewnątrz budynków. W takich pracach stosowane jest spawanie metodą TIG, do którego służy spawarka inwertorowa. Metoda różni się od MIG/MAG tym, że miejsce drutu spawalniczego zajmuje specjalna wolframowa, nietopliwa elektroda. Niekiedy stosuje się dodatkowe materiały spawalnicze – spoiwa. Spawanie odbywa się w osłonie gazowej, najczęściej w towarzystwie argonu lub jego mieszanki z helem.

Spawarka JET TIG i inne modele

Nowoczesne urządzenia spawalnicze, które wykorzystują metodę TIG, są stosowane do łączenia takich materiałów jak: stale węglowe, kwasoodporne i nierdzewne, a także mosiądz, miedź, tytan, aluminium i jego stopy oraz magnez. Uzyskiwane czyste połączenia są bardzo trwałe, a brak dodatkowego materiału eliminuje powstawanie nierówności. Spoina nie jest też zanieczyszczona żużlem, dzięki czemu nie wymaga dodatkowego opracowania. W asortymencie, jaki oferuje nasz sklep spawalniczy, szczególnie wyróżnia się spawarka Welder Fantasy przystosowana do zasilania zarówno prądem stałym, jak i zmiennym. Ta innowacyjna spawarka JET TIG jest wyposażona w mikroprocesor oparty na technologii IGBT. W jej obsłudze pomaga intuicyjny panel sterowania. Poza tym oferujemy także inne spawarki TIG – półautomaty inwertorowe 3w1, zestawy spawalnicze Sherman oraz kompaktowe spawarki TRAFILUX TIG.

W jaki sposób działa spawarka JET TIG?

TIG (Tungsten Inert Gas)to spawanie przy użyciu elektrody wolframowej w otulinie gazów obojętnych. Elektroda wolframowa, służąca do wytworzenia łuku elektrycznego niezbędnego do punktowego stopienia spawanego materiału jest (inaczej niż w przypadku np. półautomatów spawalniczych MIG) nietopliwa – to oznacza, że materiały do spojenia elementów musi być dokładany przez spawacza. To sprawia, że technologia wykorzystywana jest przede wszystkim przez doświadczonych fachowców. Otulina z gazów obojętnych, takich jak argon czy hel ma za zadanie ochronić świeżą spoinę przed kontaktem z powietrzem, co mogłoby doprowadzić do szybszego utleniania spawu.

Dlaczego warto wybrać wysokiej jakości spawarki JET TIG?

TIG to technologia spawania, która doskonale sprawdzi się w wykonywaniu różnego rodzaju konstrukcji. Wysoka jakość i dokładność spawu pozwala wykonywać bardzo trwałe, a jednocześnie estetyczne spojenia. Wybierając dostępne w naszej ofercie wysokiej jakości spawarki JET TIG możesz znacznie podnieść efektywność spawania i tym samym zwiększyć swoje zyski.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl