Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Spawarki inwertorowe MMA

Spawanie metodą MMA jest najstarszą techniką stosowaną w spawalnictwie. Do wykonania spoiny wykorzystywana jest specjalna elektroda otulona oraz łuk elektryczny. Powstaje on w chwili kontaktu pomiędzy elektrodą a spawanym materiałem. Utrzymanie łuku wymaga zachowania odległości pomiędzy tymi elementami. Elektrody, w które są wyposażone spawarki inwertorowe MMA, ulegają stopieniu podczas spawania. W związku z tym ich długość się zmniejsza. Spawacz musi stale przysuwać końcówkę do metalu, aby zachować odległość wymaganą do powstania łuku. Spawanie MMA powoduje też wytwarzanie się żużlu, który trzeba fizycznie usunąć z powierzchni spawu.

Spawarka inwertorowa MMA i jej zalety

Pomimo, że spawanie metodą MMA jest trudne, spawarka inwertorowa podczas prac tego typu cieszy się sporym uznaniem. Wynika to z jej wielu zalet. Można wśród nich wymienić:

  • możliwość spawania większości dostępnych metali, 
  • możliwość spawania blach o grubości od 1,5 mm,
  • możliwość spawania w każdej pozycji, 
  • wysoką jakość i dobre właściwości mechaniczne spojeń.

Poza tym spawarki inwertorowe MMA są zazwyczaj niewielkie i stosunkowo lekkie, co sprzyja ich przenoszeniu. Sklep ze spawarkami oferuje urządzenia w wersji zasilanej prądem 230V oraz 400V. Wszystkie modele wyróżniają się wysoką jakością wykonania i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Nawet najtańsza spawarka inwertorowa ARC 161C marki Sherman jest profesjonalnym modelem, który powstał z podzespołów wykonanych w technologii IGBT. Urządzenie jest przystosowane do prostego spawania metodą TIG. Polecamy też inne spawarki inwertorowe przeznaczone wyłącznie do spawania elektrodą nietopliwą.

Spawarki inwertorowe MMA Jest 92 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 92 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 92 elementów