BlankProducenci
 
Przecinarka plazmowa MAGNUM CUT 160 Przecinarka plazmowa MAGNUM CUT 160
Producent: Magnum
Cena:

9 300,00 zł

szt.
blankzobacz więcej
Przecinarka plazmowa MAGNUM CUT 45 Przecinarka plazmowa MAGNUM CUT 45
Producent: Magnum
Cena:

1 890,00 zł

szt.
blankzobacz więcej
Przecinarka plazmowa MAGNUM CUT 60 Przecinarka plazmowa MAGNUM CUT 60
Producent: Magnum
Cena:

3 099,00 zł

szt.
blankzobacz więcej
PRZECINARKA PLAZMOWA MAGNUM CUT-55 PRZECINARKA PLAZMOWA MAGNUM CUT-55
Producent: Magnum
Cena:

1 790,00 zł

szt.
blankzobacz więcej
Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 110 Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 110
Producent: Sherman
Cena:

4 304,00 zł

szt.
blankzobacz więcej
Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 130 Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 130
Producent: Sherman
Cena:

5 700,00 zł

szt.
blankzobacz więcej
Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 40 Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 40
Producent: Sherman
Cena:

1 340,00 zł

szt.
blankzobacz więcej
Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 50 Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 50
Producent: Sherman
Cena:

2 119,00 zł

szt.
blankzobacz więcej
Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 70 Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 70
Producent: Sherman
Cena:

2 708,00 zł

szt.
blankzobacz więcej
Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 90 Przecinarka plazmowa Sherman CUTTER 90
Producent: Sherman
Cena:

3 344,00 zł

szt.
blankzobacz więcej

Urządzenia do cięcia plazmowego

Przecinarki plazmowe są urządzeniami przeznaczonymi do cięcia metali za pomocą tzw. łuku plazmowego. Metoda jest wykorzystywana do przecinania różnych rodzajów stali, a także stopów aluminium miedzi oraz innych metali. Łuk plazmowy powstaje pomiędzy elektrodą, w którą jest wyposażona przecinarka, a materiałem. Może on mieć różne parametry prądowe – to one decydują o prędkości cięcia. Istotna jest również grubość blachy oraz jej rodzaj. Przecinarki plazmowe w większości są urządzeniami inwertorowymi, dlatego też wyróżniają je stosunkowo mała waga i rozmiary. Dzięki temu mogą być wygodnie przenoszone z miejsca na miejsce. Poszczególne modele zasilane są prądem elektrycznym o napięciu 230V lub 400V.

Cięcie plazmą - szeroki zakres zastosowania

Technologia cięcia plazmą materiałów jest wykorzystywana w przemyśle już od kilku dziesięcioleci, choć z biegiem lat pojawiały się efektywniejsze urządzenia pozwalające poszerzać zakres jej stosowania. Początkowo przecinarki plazmowe służyły do cięcia aluminium oraz stali czarnej i nierdzewnej, z czasem do grona tego dołączyły stal stopowa i twarda oraz wszelkie inne materiały przewodzące prąd. W zależności od rodzaju wykorzystywanej przecinarki plazmowej może ona przecinać blachy o grubości 75-100 milimetrów.

Do zalet cięcia plazmą możemy też zaliczyć tę, że zabieg ten nie wymaga uprzedniego czasochłonnego oczyszczania rozcinanych produktów. Dzięki temu świetnie sprawdza się nie tylko w przypadku nowych materiałów. Poza blachami przecinarki plazmowe efektywnie tną również kształtowniki, rury czy siatki, gwarantując przy tym wysoką jakość uzyskiwanych krawędzi. Za zastosowaniem tych urządzeń przemawia też ich wszechstronność oraz wydajność. Do tego łatwo dostosować je do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Sprawdź ofertę najlepszych marek

Nasz sklep spawalniczy oferuje wiele modeli przecinarek plazmowych, które są dostosowane do pracy w warunkach przemysłowych i małych warsztatach. Na szczególną uwagę zasługuje przecinarka plazmowa Sherman wykonana w technologii MOSFET 100kHz. Model tej znanej i cenionej przez spawaczy marki jest dostępny w kilku wariantach, przeznaczonych do cięcia blach o różnej grubości maksymalnej. Na wyposażeniu urządzenia jest także tarcza spawalnicza, przewód masowy oraz młotek ze szczotką. Polecamy również przecinarki plazmowe Magnum. Poszczególne modele są wyposażone w specjalne uchwyty przeznaczone do cięcia metali w trudno dostępnych miejscach. Jesteśmy pewni, że w ofercie naszego sklepu znajdą Państwo przecinarki plazmowe o odpowiednich parametrach technicznych oraz potrzebne do nich akcesoria.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl