altOpcje przeglądania
Cena
  • od
    do
BlankProducenci
 

Imadło to narzędzie, które powinno znajdować się na wyposażeniu każdego amatorskiego oraz profesjonalnego warsztatu naprawczego i zakładu ślusarskiego. To przyrząd o stosunkowo prostej konstrukcji, który pozwala na właściwe zabezpieczenie materiału poddawanego obróbce. Jego budowa opiera się o działanie dwóch szczęk, ruchomej i stałej, które są dla imadła podstawowymi elementami roboczymi. Szczęki mogą różnić się wielkością i kształtem, ale w każdym wypadku ich funkcją jest unieruchomienie umieszczanego między nimi przedmiotu. Zacisk szczęk jest możliwy dzięki mechanizmowi działającemu na zasadach dźwigni – wprawiona w ruch dźwignia przybliża ruchomą szczękę do stałej, zatrzymując się na materiale.

Większe imadła oraz imadła maszynowe i specjalistyczne wyposażone są dodatkowo w korpus i mocowania, które pozwalają na przytwierdzenie ich do stołu, co zapewnia wyższy komfort pracy. Najbardziej zaawansowane technologicznie imadła to urządzenia z obrotową podstawą, ułatwiającą dostęp do obrabianej powierzchni materiału.

Imadła krzyżowe obrotowe

W naszej ofercie znajdą Państwo różne typy imadeł, które dzielą się na urządzenia maszynowe i obsługiwane ręcznie. Największą precyzję gwarantują profesjonalne obrotowe imadła krzyżowe. Są to urządzenia dwuosiowe, które zapewniają możliwość łatwego ustawienia w wielu płaszczyznach, co pozwala na wyjątkowo dokładną obróbkę zamocowanego elementu. Obrotowe imadła krzyżowe można mocować w różnych maszynach obróbczych: frezarkach, tokarkach, wiertarkach czy obrabiarkach CNC. Działają również jako prowadnice w tokarce.

Wspólną cechą wszystkich rodzajów oferowanych imadeł jest trwałość oraz odporność na uszkodzenia, które są uzyskiwane dzięki solidnej żeliwnej konstrukcji. Wybierając tego rodzaju narzędzie, powinni Państwo wziąć pod uwagę przede wszystkim szerokość i rozstaw szczęk, możliwą do uzyskania siłę zacisku oraz sugerowane przez producenta zastosowanie.

 

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl