BlankProducenci
 
Blank

Zestawy kluczy niezbędne w każdym warsztacie

Zestawy kluczy niezbędne w każdym warsztacie

Każdy profesjonalny warsztat musi być wyposażony w zestaw profesjonalnych narzędzi, aby skutecznie wykonywać naprawy. Rodzaj niezbędnego sprzętu zależy przede wszystkim od charakteru świadczonych usług. Jednak wyróżnić możemy podstawową grupę narzędzi, która przyda się zarówno w profesjonalnym warsztacie, jak i w przydomowym garażu. Jakie zestawy kluczy są niezbędne w każdym warsztacie?

Klucze płaskie i śrubokręty 

Wyposażenie warsztatu powinno być dopasowane do profilu działalności, jednak wśród niezbędnych narzędzi warsztatowych wymienić możemy przede wszystkim klucze płaskie. Przeznaczone są do odkręcania śrub i nakrętek, najczęściej mają sześciokątne łby. Mają różne wymiary, a najpopularniejsze to: 6 × 7, 8 × 9, 10 × 11, 12 ×13, 14 × 15, 16 × 17, 18 × 19, 20 × 22, 21 × 23, 24 × 27, 25 × 28 i 30 × 32 mm. Warsztat nie mógłby funkcjonować również bez zestawu śrubokrętów. Wyróżnić możemy jednak wiele rodzajów śrubokrętów, które należy dobrać w zależności od charakteru wykonywanej pracy czy rodzaju sprzętu, przy którym będą używane.

Mowa tutaj przede wszystkim o śrubokrętach ślusarskich, budowlanych, elektrycznych czy dla mechaników samochodowych. Do wymagających prac warto wybrać śrubokręty z wygodną, antypoślizgową rękojeścią. Takie narzędzia są często wyposażone w magnetyzer, który ułatwia pracę. Jeżeli śrubokręty będą wykorzystywane do wykonania prac pod napięciem, należy zwrócić uwagę, by były zaizolowane.

Klucze nasadowe i imbusowych 

Kolejną grupą narzędzi niezbędnych do pracy w każdym warsztacie są klucze nasadowe. Większość z nich wykonana jest ze stali chromowo-wanadowej i podobnie jak klucze płaskie służą do odkręcania i dokręcania śrub. Otwór na nakrętkę w kluczach nasadowych jest sześciokątny lub dwunastokątny. Kolejną kategorią kluczy, które powinny znaleźć się w każdym warsztacie, są klucze imbusowe.

Ich otwory mają sześciokątny kształt i są przeznaczone do wkręcania i wykręcania śrub z odpowiednimi łbami. Dodatkowo mogą być wykończone chromem, matowe albo czarne. Jednym z trwalszych materiałów, z których wykonywane są klucze imbusowe, jest stal stopowa S2. Klucze imbusowe przydają się szczególnie w sytuacjach, w których niezbędne jest wkręcenie śruby w miejscu, w którym średnica łba jest minimalnie większa od średnicy gwintu, a także w przypadku śrub bez łba.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl