BlankProducenci
 
Blank

Zastosowanie spawarki inwertorowej

Zastosowanie spawarki inwertorowej

Spawarka inwertorowa to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w zakresie spawania. Jest to urządzenie, które obecnie coraz częściej wybierane jest zamiast standardowej spawarki transformatorowej.

Spawarka inwertorowa wyróżnia się dość zaawansowaną konstrukcją techniczną, w związku z czym zwykle zalecana jest do bardziej profesjonalnych prac wykonywanych przez osoby doświadczone w zadaniach związanych ze spawaniem.

Główne korzyści z zastosowania spawarki inwertorowej

Przede wszystkim warto pamiętać, że sprawna i bezawaryjna praca w dużej mierze zależy od odpowiedniego doboru niezbędnych narzędzi. Jest to szczególnie istotne w przypadku spawarek, zatem wybór odpowiedniej spawarki wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Najważniejsze jest prawidłowe określenie, do jakich prac najczęściej używana będzie spawarka oraz jak często. Spawarka inwertorowa doskonale sprawdzi się w przypadku częstego i profesjonalnego zastosowania. Z powodzeniem może być używana nie tylko do bardziej zaawansowanych prac w domu, ale również np. w warsztatach samochodowych. Nadaje się do spawania aluminium czy stali nierdzewnej. Niemniej jednak spawarki inwertorowe są zwykle nieco droższe od standardowych spawarek transformatorowych. Z drugiej strony nawet najtańsza spawarka inwertorowa jest w stanie zapewnić zadowalającą efektywność, wydajność i wysoką jakość spawu.

Spawarka inwertorowa wyróżnia się stosunkowo niewielkimi gabarytami oraz małą wagą, dzięki czemu nadaje się do bardziej mobilnych zastosowań. Gwarantuje również stosunkowo niski pobór mocy. Zapewnia też możliwość regulowania natężenia prądu elektrycznego. Pomimo niewielkich rozmiarów oferuje doskonałą wydajność pracy i dużą sprawność spawalniczą. W efekcie uzyskujemy bardzo dobrą jakość spawu. Urządzenie wykazuje dość dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników zewnętrznych.

Spawarka inwertorowa umożliwia spawanie metodami MIG/MAG i MMA/TIG. Zwykle urządzenia te są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji oraz zabezpieczeń, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i komfort pracy.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl