Podczas prac remontowych czy drobnych robót wykończeniowych bardzo często istnieje konieczność bardzo szybkiego i wydajnego ogrzania pomieszczeń. W takich sytuacjach niezbędne okazują się mobilne nagrzewnice, które stanowią efektywne źródło ciepła.
Nagrzewnice najczęściej stosowane są wewnątrz budynków, jednak niektóre modele nadają się również do użytku na otwartej przestrzeni. Są to urządzenia niewielkie, stosunkowo proste w obsłudze i przenośne, dlatego też bez większego problemu można je zastosować w różnych obiektach. Nagrzewnice najczęściej znajdują zastosowanie w branży budowlanej, ale również przemysłowej czy rolniczej. Wykorzystywane są także przez indywidualnych użytkowników podczas drobnych prac remontowych.
Bez względu na specyfikę ogrzewanego obiektu czy bieżących potrzeb zawsze należy dobrać odpowiedni typ nagrzewnicy adekwatnie do warunków, w których będzie ona pracować. Na rynku dostępne są różne modele nagrzewnic. Głównego podziału nagrzewnic możemy dokonać na podstawie specyfiki zasilania. Wyróżniamy więc urządzenia zasilane prądem (nagrzewnice elektryczne), olejem opałowym lub napędowym (nagrzewnice olejowe) lub gazem (nagrzewnice gazowe). W tym artykule przybliżymy specyfikę działania i zastosowania nagrzewnic elektrycznych.
Nagrzewnice elektryczne podczas remontów i prac wykończeniowych
Nagrzewnice elektryczne, jak sama nazwa wskazuje, zasilane są prądem. Najczęściej wykorzystywane są podczas prac remontowych w różnego rodzaju obiektach. Stanowią wydajne źródło ciepła w przypadku mniejszych pomieszczeń, które wymagają sporadycznego dogrzania, ale również świetnie nadają się do osuszania pomieszczeń. Właśnie z tego powodu okazują się bardzo przydatne podczas drobnych prac wykończeniowych czy remontów. Wykorzystywane są przez m.in. malarzy, tynkarzy, płytkarzy. Są one łatwe i szybkie w użyciu i dość sprawnie ogrzewają pomieszczenia.
Na rynku znajdziemy kilka modeli nagrzewnic elektrycznych, które cechują się różną wydajnością, dzięki czemu można je dostosować do własnych potrzeb oraz specyfiki wnętrza wymagającego ogrzania czy osuszenia. Podstawową zaletą nagrzewnic zasilanych prądem jest brak emitowanych spalin czy nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo pracują bardzo cicho, więc nie przyczyniają się do powstawania niepotrzebnego hałasu.