BlankProducenci
 
Blank

Zastosowanie kluczy pneumatycznych

Zastosowanie kluczy pneumatycznych

Klucze pneumatyczne znajdują zastosowanie przede wszystkim podczas zaawansowanych prac, np. w profesjonalnych zakładach. Służą do dokręcania i odkręcania różnego rodzaju śrub. W praktyce jednak klucz pneumatyczny może być używany do znacznie szerszego zakresu działań.

Najważniejsze prace wykonywane z zastosowaniem kluczy pneumatycznych

Klucze pneumatyczne znajdują zastosowanie przede wszystkim w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Służą przede wszystkim do odkręcania i przykręcania różnego rodzaju śrub. Dzięki tym narzędziom można wykonać część prac, np. dokręcić śruby przy kołach samochodowych, bez dużego nakładu siły czy w przypadku niemożliwości odkręcenia śruby w sposób ręczny. Klucze pneumatyczne z niższym momentem obrotowym mogą być stosowane także do wykręcania świec zapłonowych. Warto przy tym dodać, że dobór odpowiednich kluczy zależy również od stopnia zaawansowania wykonywanych prac. Przykładowo, w przypadku kluczy pneumatycznych udarowych, które stosowane będą docelowo do samochodów ciężarowych oraz busów, należy zwrócić uwagę na jak najwyższy moment obrotowy.

Klucz pneumatyczny wyróżnia się stosunkowo prostą budową, a więc i jego obsługa nie jest skomplikowana. Stosowanie urządzenia nie wymaga szczególnych umiejętności ani tym bardziej siły ludzkich mięśni. Co więcej, działanie opierające się na pracy sprężonego powietrza podnosi również poziom bezpieczeństwa podczas pracy.

Działanie kluczy pneumatycznych

Klucz pneumatyczny działa za sprawą układów sprężonego powietrza, które wytwarzają niezbędną energię. Oprócz klucza należy więc wyposażyć się w sprężarkę. To sprężone powietrze odpowiada za ruch klucza. Powietrze zostaje wtłoczone do cylindra, gdzie zlokalizowany jest wirnik. Następnie dochodzi do przetłaczania powietrza, co wprawia wirnik w ruch, a produkowana w ten sposób energia dociera do wału napędowego oraz pozostałych elementów konstrukcyjnych. Szybki ruch powietrza oznacza szybkie obroty wirnika, co z kolei wpływa na wysoki moment obrotowy.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl