BlankProducenci
 
Blank

Zasady działania lutospawarek

Zasady działania lutospawarek

Prace z tego zakresu realizowane są przy użyciu specjalnego sprzętu, określanego mianem lutospawarek, które umożliwiają skuteczne łączenie metali. W praktyce technika ta jest bardzo podobna do standardowego procesu spawania, a łączenie dwóch elementów następuje pod wpływem stapiania lutu. Lutowanie z zastosowaniem lutospawarki najczęściej wdrażane jest w przypadkach, gdy klasyczne metody spawalnicze okazują się niewystarczające.

Specyfika pracy z zastosowaniem lutospawarek

Nowoczesne lutospawarki stosowane w profesjonalnych warsztatach mogą być wykorzystywane do spawania stali metodą MAG, lutospawania stali lub spawania aluminium, a w przypadku metody MIG to obu tych zadań. Urządzenia te są wyposażone w specjalny panel sterowania, który umożliwia dostosowywanie parametrów spawania (można je dostosowywać również manualnie).

Metody MIG i MAG opierają się na podobnych zasadach. Źródłem ciepła stosowanego do spawania lub lutospawania jest łuk elektryczny, który jarzy się między łączonymi elementami a spoiwem dostarczanym w postaci metalowego drutu. Łukowe stapianie spoiwa podczas spawania następuje z zastosowaniem odpowiedniego materiału osłonowego. I tutaj pojawia się pierwsza różnica między metodą MIG i MAG. W przypadku metody MIG materiałem osłonowym jest argon (zdecydowanie rzadziej hel), z kolei przy MAG w charakterze tym występuje dwutlenek węgla. W atmosferze argonu nieco inaczej przebiega jarzenie się łuku niż przy dwutlenku węgla, w związku z czym przepływ metalu z elektrody do spoiny przebiega drobnymi kroplami. Dzięki temu zredukowane jest ryzyko okresowych zwarć. W związku z tym, w przypadku lutospawania wymagającego wyjątkowej precyzji, konieczne jest zastosowanie metody MIG.

Lutospawarki w ofercie sklepu spawalniczego spawaj.eu

W ofercie sklepu spawalniczego spawaj.eu dostępne są dwie modele lutospawarek.

  • Pierwsza półautomatyczna lutospawarka MIG, Sherman MIG 450M/4R, to urządzenie inwertorowe przeznaczone do spawania ręcznego stali i metali kolorowych elektrodą otuloną (metoda MMA), a także metodą MIG/MAG przy użyciu standardowego uchwytu spawalniczego MIG/MAG chłodzonego cieczą do 500A (standard w komplecie) lub gazem do 360A (opcja) oraz uchwytu typu Spool Gun (opcja). Umożliwia spawanie metodą MIG/MAG z zastosowaniem zarówno standardowych drutów w osłonie gazów ochronnych, jak i samoosłonowych drutów proszkowych.
  • Drugi model to spawarka SHERMAN MIG 351M/4R, sprzęt II generacji wykonany w technologii IGBT. Przeznaczony jest do spawania ręcznego stali i metali kolorowych w osłonie gazów ochronnych (metoda MIG/MAG) oraz elektrodą otuloną (metoda MMA). Może być także stosowany do spawania bezgazowego przy użyciu drutu proszkowego. Urządzenie posiada również możliwość spawania drutami o średnicy szpuli 100 mm przy użyciu uchwytu Spool Gun.

 

 

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl