BlankProducenci
 
Blank

Zalety spawarek kompaktowych

Zalety spawarek kompaktowych

Spawarki są urządzeniami niezbędnymi podczas obróbki metalu. Dzięki nim można trwale łączyć ze sobą elementy. Są wykorzystywane nie tylko w firmach, które profesjonalnie świadczą takie usługi, ale również w domowych warsztatach umożliwiając wykonywanie codziennych napraw. Wyróżnić możemy wiele rodzajów spawarek o różnych parametrach, a dobór odpowiedniego urządzenia zależy od konkretnych potrzeb i materiału, który będzie poddawany obróbce. Na szczególną uwagę zasługują spawarki kompaktowe. Gdzie znajdują zastosowanie i jakie są ich zalety?

Mobilność spawarek kompaktowych 

Spawarka jest urządzeniem, które należy wybrać, biorąc pod uwagę nie tylko specyfikę materiału, który będzie obrabiała, ale również miejsce, w którym będzie używana. Właśnie dlatego spawarki o dużych gabarytach nie zawsze będą najlepszym rozwiązaniem. Mobilność urządzenia daje możliwość wygodnego transportowania go w miejsce, w którym aktualnie jest potrzebne.

Mowa tutaj na przykład o spawarkach MMA, które mogą być wykorzystywane do spawania na wolnym powietrzu, nawet przy intensywnym wietrze. Wybór kompaktowej spawarki pozwala ją bezpiecznie transportować w wiele miejsc i wygodnie z niej korzystać. Spawarki MMA często są na tyle małe, że można je wygodnie zawiesić na ramieniu. Dodatkowo mają wbudowany gaz w elektrodę, co sprawia, że podczas spawania nie jest konieczna butla z gazem.

Niski pobór mocy i szerokie możliwości zastosowania 

Zarówno kompaktowe, jak i duże spawarki mają wady i zalety. W przypadku spawarek kompaktowych mówimy przede wszystkim o urządzeniach inwertorowych. Oprócz wspomnianej mobilności wyróżniają się również niskim poborem mocy oraz dużym cyklem pracy. Warto również wspomnieć, że można je podłączać do agregatów prądotwórczych, co dodatkowo zwiększa możliwość wykonywania spawania w nietypowych i trudno dostępnych miejscach.

Spawarki inwertorowe dają możliwość spawania metodami MIG/MAG i MMA/TIG. Wyróżniają się też krótkim czasem chłodzenia, a jakość spawu jest bardzo wysoka. Na jakość prac przeprowadzanych spawarkami kompaktowymi wpływa również stosunkowo krótki czas chłodzenia.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl