BlankProducenci
 
Blank

Zalety niskociśnieniowych pistoletów lakierniczych

Zalety niskociśnieniowych pistoletów lakierniczych

Pistolety lakiernicze dzielimy na pistolety wysokociśnieniowe oraz pistolety niskociśnieniowe HVLP i LVLP. Cechują się one różną funkcjonalnością oraz zastosowaniem. Do ich zasilania wykorzystuje się różne ciśnienie pracy, które wpływa m.in. na jej efektywność oraz straty materiałów lakierniczych. Wyjaśniamy, dlaczego warto wybrać niskociśnieniowy pistolet lakierniczy.

Do czego służy pistolet lakierniczy?

Pistolety lakiernicze są niezbędnym elementem wyposażenia każdego samochodowego zakładu lakierniczego, dlatego najczęściej kojarzone są z odnawianiem powłok lakierniczych pojazdów. Nie jest to jedyne zastosowanie profesjonalnych pistoletów lakierniczych, bo są one wykorzystywane także podczas malowania różnych przedmiotów oraz metalowych konstrukcji. Dzięki odpowiednio dobranemu pistoletowi lakierniczemu malowanie metalu przebiega szybko oraz z dużą dokładnością. Aby można było korzystać z pistoletu lakierniczego, konieczny jest zakup odpowiedniej sprężarki. W naszym sklepie spawalniczym dostępne są zarówno wysokiej jakości, profesjonalne niskociśnieniowe pistolety lakiernicze, jak i niezbędne w celu ich użytkowania kompresory. Gwarantujemy konkurencyjne ceny oraz duży wybór produktów z różnych kategorii.

Dlaczego warto zdecydować się na niskociśnieniowy pistolet lakierniczy?

Niskociśnieniowe pistolety lakiernicze cechują się dużą wydajnością, która przekłada się na znaczne zmniejszenie strat materiałów lakierniczych. Ma to wpływ nie tylko na koszty związane z lakierowaniem, ale także komfort pracy lakiernika. Dzięki dyszy HVLP niskociśnieniowy pistolet lakierniczy jest także przyjazny dla środowiska oraz gwarantuje wysoką jakość nakładanych powłok lakierniczych. Pistolety niskociśnieniowe to akcesorium o uniwersalnym zastosowaniu. Ze względu na różną pojemność zbiornika na środek malarski mogą być stosowane nie tylko przez profesjonalistów. Niska waga, ergonomiczna konstrukcja i prostota obsługi sprawiają, że doskonale sprawdzają się także w przypadku hobbystycznego zastosowania. Pistolety lakiernicze niskociśnieniowe są bezproblemowe w użytkowaniu oraz nie wymagają specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych. Dzięki odpowiedniej konstrukcji umożliwiają wygodną pracę niezależnie od zastosowania, zmniejszając jej uciążliwość.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl