BlankProducenci
 
Blank

Z czego składają się zestawy spawalnicze?

Z czego składają się zestawy spawalnicze?

Spawanie jest trudną pracą, która wymaga niezwykłej precyzji. Polega na łączeniu materiałów przy pomocy nagrzania i stopienia w miejscu, w którym będą połączone. Z uwagi na szereg zagrożeń, które niesie za sobą proces spawalniczy (na przykład oparzenie czy szkodliwe promieniowanie), osoba, która się go podejmuje, musi posiadać odpowiednie umiejętności i kompetencje. Niezwykle istotne jest również zabezpieczenie operatora spawarki, między innymi w rękawice oraz przyłbicę. Aby prace spawalnicze przebiegały bezpiecznie, niezbędny jest również dobrej jakości sprzęt. Wiele firm oraz osób prywatnych decyduje się na zakup zestawów spawalniczych. Z czego się składają?

 

Podstawowe wyposażenie zestawu spawalniczego

Najważniejszym elementem każdego zestawu spawalniczego jest oczywiście dobrej jakości spawarka. Oprócz tego znajdują się w nim elementy niezbędnego wyposażenia, czyli uchwyty spawalnicze i elektrodowe, które pozwalają na spawanie we wszystkich pozycjach każdego rodzaju elektrodą otuloną. Gaz otulający pochodzi z butli, która również znajduje się w zestawie spawalniczym. Kolejnym elementem są przewody masowe, które służą do podłączenia spawanego elementu do obwodu urządzenia spawalniczego. Niezbędne są również reduktory argonu, bez których proces spawania również nie byłby możliwy. Te urządzenia obniżają ciśnienie gazu na wylocie reduktora. Prace spawalnicze nie mogą odbyć się też bez rękawic i przyłbicy, które również dołączyliśmy do zestawu.

Środki chemiczne

Podczas wykonywania prac spawalniczych należy chronić nie tylko osobę, która obsługuje urządzenie, ale również stanowisko pracy. Właśnie dlatego zestawy spawalnicze wyposażyliśmy również w środki chemiczne. Zapewniają one ochronę dyszy palników i powierzchni spawanego materiału przed odpryskami, które powstają w trakcie obróbki.

W naszym sklepie spawaj.eu znajdziecie Państwo urządzenia i akcesoria niezbędne do wykonywania prac spawalniczych. Oprócz tego w naszym asortymencie znajdują się też narzędzia ręczne, podnośniki hydrauliczne czy artykuły ścierne i BHP. Nasi specjaliści chętnie pomogą przy wyborze sprzętu, który będzie odpowiadał Państwa bieżącym potrzebom. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i kontaktu.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl