BlankProducenci
 
Blank

Uchwyty spawalnicze – rola i znaczenie

Uchwyty spawalnicze – rola i znaczenie

Kupując urządzenie spawalnicze, trudnym wyborem może okazać się nie tylko wybór modelu spawarki, ale także późniejszy dobór uchwytu spawalniczego. Inne uchwyty spawalnicze przewidziane są do obsługi spawarek inwertorowych MIG/MAG, a inne do urządzeń spawalniczych pracujących w technologii TIG. Te pierwsze wyposażone są w wewnętrzny podajnik drutu spawalniczego, podczas gdy uchwyty spawalnicze TIG zamiast podajnika cechują się wbudowaną główką do mocowania i wymiany zużytej elektrody.

Uchwyty spawalnicze możemy podzielić na:

 - chłodzone gazem

 - chłodzone cieczą

Uchwyty chłodzone gazem przeznaczone są z reguły dla mniejszych urządzeń pracujących w trybie mobilnym w warsztatach i na budowach. Gazem chłodzącym w tym przypadku może być argon lub połączenie argonu z dwutlenkiem węgla.

Z kolei uchwyty spawalnicze chłodzone cieczą wykorzystywane są zarówno w małych urządzeniach, jak i w ciężkim przemyśle, gdzie priorytetem jest długotrwała, zintensyfikowana praca i znaczne obciążenie.

Z reguły uchwyty spawalnicze chłodzone gazem są tańsze niż te pracujące na bazie cieczy chłodzącej.

Jak wybrać uchwyt spawalniczy?

Uchwyty spawalnicze dobrej jakości przystosowane są do szerokiej rozpiętości obciążalności prądowej. Różnice w mocy spawarki i uchwytu mogą znacznie ograniczyć wydajność pracy urządzenia. Wybierając uchwyt spawalniczy, należy zwrócić uwagę na typ spawarki, do której ma być dopasowany oraz to, do jakiej grubości drutu przystosowany jest podajnik. Rozpiętość średnicy drutu podawanego może sięgać od 0,6 do 2,4mm.

Dobrze dopasowany, lekki i wyprofilowany uchwyt spawalniczy umożliwia operatorowi komfortową pracę, lepszą kontrolę nad spawarką i dobrą obserwację spoiny. Najlepszej jakości urządzenia wytrzymują ekstremalne obciążenia termiczne i mechaniczne, chroniąc przy tym operatora przed narażeniem na nadmierne nagrzanie uchwytu rękojeści. W naszym asortymencie znajdą Państwo szeroką ofertę artykułów spawalniczych znanych i sprawdzonych producentów. Spawaj.eu zapewnia fachowe doradztwo i pomoc w kompletowaniu sprzętu.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl