BlankProducenci
 
Blank

Różnice między spawaniem amatorskim a profesjonalnym

Różnice między spawaniem amatorskim a profesjonalnym

Spawalnictwo może być nie tylko źródłem dochodu, ale także sposobem na uniknięcie korzystania z pomocy fachowców. Od lat w wielu przydomowych warsztatach wykorzystywane są spawarki, które służą w celu przeprowadzania różnych napraw. Spawarki to także sprzęt niezbędny w wielu gałęziach przemysłu. Pod wspólną nazwą „spawarka” kryją się urządzenia o różnej funkcjonalności i zastosowaniu. Tak samo jest w przypadku spawaczy, którzy mogą być amatorami lub profesjonalistami. Jakie są różnice pomiędzy spawaniem amatorskim i spawaniem profesjonalnym?

 

Spawanie amatorskie - co warto o nim wiedzieć?

Amatorskie zastosowanie spawarki wiąże się z korzystaniem z tego urządzenia na własny użytek. Aby zespawać elementy nieskomplikowanej konstrukcji, dokonać niewielkich napraw np. samochodowej karoserii lub wykonać inne prace we własnym domu, nie potrzebujemy spawarki o skomplikowanej budowie oraz wyjątkowej sprawności. To jedna z głównych różnic pomiędzy spawaniem amatorskim i spawaniem profesjonalnym. Spawanie na własny użytek najczęściej uwzględnia korzystanie ze spawarki transformatorowej, która jest urządzeniem o nieskomplikowanej budowie, łatwym w obsłudze oraz stosunkowo tanim. Jakość wykonanego połączenia może w tym przypadku odbiegać od ogólnie przyjętych standardów, które sprawiają, że możemy mówić o wykonaniu pracy w sposób profesjonalny. Nie oznacza to, że spawarka do amatorskiego zastosowania jest urządzeniem gorszej jakości, jednak nie sprawdziłaby się jako podstawowe narzędzie pracy profesjonalnego spawacza. W naszym sklepie zarówno amator, jak i profesjonalista znajdzie spawarkę, która będzie idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

 

Spawanie profesjonalne, czyli jakie?

Profesjonalny spawacz korzysta ze spawarki wysokiej jakości. Urządzenie, które przeznaczone jest do profesjonalnego zastosowania, cechuje się skomplikowaną budową i zdecydowanie większą funkcjonalnością niż urządzenia stosowane na własny użytek. Profesjonaliści korzystają najczęściej ze spawarek inwertorowych, które cechują niewielka waga oraz niewielkie gabaryty. Urządzenia te gwarantują stabilną, wydajną i bezpieczną pracę, niski pobór prądu oraz są odporne m.in. na zmiany napięcia. Znajdujące zastosowanie w zakładach produkcyjnych, zakładach ślusarskich, warsztatach samochodowych czy w pracowniach artystycznych, gdzie powstają rzeźby i instalacje z metalu urządzenia spawalnicze, gwarantują wysoką jakość wykonywanych połączeń, która jest w mniejszym stopniu uzależniona od np. jakości stosowanych elektrod. Ze względu na intensywne użytkowanie spawarek podczas codziennej pracy, muszą one cechować się nie tylko wyjątkową wydajnością, ale również wygodą użytkowania.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl