BlankProducenci
 
Blank

Narzędzia pomocnicze używane w procesach spawania

Narzędzia pomocnicze używane w procesach spawania

Spawanie polega na łączeniu materiałów przez ich nagrzanie i stopienie, a proces ten odbywa się z zastosowanie specjalnych urządzeń z uchwytem spawalniczym. W praktyce jednak spawacze wykorzystują w swojej pracy szereg narzędzi pomocniczych, a także akcesoriów spawalniczych, które nie tylko ułatwiają wykonywanie tych czynności, ale również pomagają w precyzyjnym wykończeniu powierzchni czy dokonywaniu pomiarów.

Jakie narzędzia mogą być przydatne podczas spawania?

Różnorodne narzędzia pomocnicze to niezbędny dodatek do urządzeń, które wykorzystywane są podczas spawania. Przedstawiamy przykłady podstawowych przyrządów, które okazują się przydatne, a niekiedy wręcz konieczne, podczas łączenia elementów poprzez spawanie.

  • Młotki spawalnicze przeznaczone są przede wszystkim do czyszczenia spawów i zgrzewów. Pozwalają na skuteczne usuwanie zgorzeliny żużlowej, która powstaje w trakcie spawania z zastosowaniem dłut proszkowych, pod topnikiem, czy też metodą elektrodową.
  • Spoinomierze to przyrządy pomiarowe, które umożliwiają kontrolę wykonanych spawów. Wyróżniamy dwa warianty spoinomierzy: cyfrowe i analogowe. Z ich zastosowaniem można zmierzyć m.in. wysokość nadlewu, długość bloku i grubość spoin pachwinowych, wielkość przesunięcia i podcięcia oraz kąt ukosowania blach.
  • Kątowniki magnetyczne stosowane są do dokładnego i prostego łączenia za pomocą spawania elementów metalowych, np. rur, profili, blach czy kształtowników.
  • Czyścik do dysz pozwala na sprawne i dokładne czyszczenie dysz z odprysków.
  • Stojaki spawalnicze umożliwiają odłożenie palnika spawalniczego MIG/MAG, gdy nie jest używany.
  • Kleszcze spawalnicze pozwalają wykonywanie typowych czynności wykonywanych przy różnych pracach z zakresu obróbki ręcznej, typowych dla standardowych kombinerek (np. obcinanie, wkręcanie i wykręcanie elementów), a także zadań związanych konkretnie ze spawaniem, czyli m.in. czyszczenie dysz z odprysków spawalniczych, wyciąganie zaklinowanego, gorącego drutu spawalniczego, przycinanie drutu spawalniczego itp.

Przydatne akcesoria spawalnicze

Oprócz przedstawionych powyżej akcesoriów, przydatne mogą okazać się również różnorodne akcesoria, jakie wykorzystywane są podczas spawania. Zaliczamy do nich m.in. przewody masowe, przewody elektrodowe, kable spawalnicze, zaciski i uchwyty, łączniki przewodów. Dzięki nim proces spawania przebiega jeszcze sprawniej, łatwiej i precyzyjniej. Wszystkie wymienione artykułu spawalnicze dostępne są w ofercie naszego sklepu.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl