BlankProducenci
 
Blank

Nagrzewnica powietrza jako alternatywa dla kotła

Nagrzewnica powietrza jako alternatywa dla kotła

Specyfika działania nagrzewnic

Nagrzewnice najczęściej wykorzystywane są w halach i magazynach, budownictwie, hodowli zwierząt, rolnictwie itd. Główne zalety, które przesądzają o ich zastosowaniu, to przede wszystkim stosunkowo prosta budowa, wysoka wydajność i brak konieczności tworzenia złożonych instalacji, jak w przypadku pieców. Służą do ogrzewania pomieszczeń o różnych powierzchniach. Najczęściej stosowane są tam, gdzie instalacja grzewcza nie może być zamontowana lub uległa awarii. W wyjątkowych przypadkach używane są jako dodatkowe urządzenia grzewcze.

Podstawowe elementy budowy nagrzewnicy to wentylatory, komora grzewcza, wymiennik ciepła z nawiewnikiem oraz układ regulacji. Całość mieści się w solidnej obudowie. Cały proces działania nagrzewnicy opiera się na sukcesywnej wymianie ciepła pomiędzy zimnym powietrzem a gorącymi spalinami lub grzałką elektryczną - w zależności od specyfiki modelu. Powietrze jest zasysane z pomieszczenia, następnie przechodzi przez kanał. Kiedy trafia do wnętrza nagrzewnicy, zostaje ogrzane w wymienniku lub komorze grzewczej. Następnie ciepłe powietrze nawiewane jest do pomieszczenia.

Rodzaje nagrzewnic

Nagrzewnice możemy podzielić przede wszystkim na stacjonarne i przenośne. Oprócz tego klasyfikacji nagrzewnic można dokonać ze względu na źródła energii. Pod tym względem wyróżniamy nagrzewnice:

- elektryczne

- gazowe

- na paliwa płynne (olej opałowy lub napędowy, nafta)

W ofercie spawaj.eu można znaleźć zarówno nagrzewnice elektryczne, jak i olejowe. Wszystkie zapewniane urządzenia wyróżniają się bardzo dobrą jakością i z powodzeniem będą służyć do różnych zastosowań.

 

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl