BlankProducenci
 
Blank

Kryteria wyboru klucza pneumatycznego

Kryteria wyboru klucza pneumatycznego

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu klucza pneumatycznego?

Klucze pneumatyczne różnią się między sobą konstrukcją, materiałem, z którego są wykonane, parametrami pracy oraz osiągami. Nie wszystkie jednak te informacje są dla istotne, ponieważ w większości wykonywanych prac, nie korzystamy z maksymalnej mocy urządzenia. Przeważająca część kluczy pneumatycznych ma kilkustopniową możliwość regulacji momentu obrotowego, czyli siły, z jaką działamy na śrubę, dzięki czemu możemy stworzyć kontrolowane warunki pracy. Moc klucza dobieramy zależnie od charakteru wykonywanych czynności. Warto zwrócić również uwagę na dostępność nasadek różnej wielkości, by mieć możliwość nieograniczonej pracy z różnorakimi typami połączeń gwintowych.

Podczas zakupu klucza pneumatycznego najważniejsze parametry, które należy wziąć pod uwagę, to:

- moment obrotowy klucz pneumatycznego;

- producent;

- rodzaj sprężarki.

Bez dobrej klasy sprężarki nawet najlepszy sprzęt nie osiągnie sugerowanego przez producenta momentu obrotowego. Optymalne efekty pracy uzyskuje się, podłączając klucz pneumatyczny do sprężarki dwu- lub trzytłokowej o pojemności zbiornika minimum 100l. Z tego względu sugeruje się, by przed wyborem klucza pneumatycznego najpierw zaopatrzyć warsztat w odpowiedniej jakości sprężarkę powietrza.

Klucze pneumatyczne różnią się znaczenie pod względem ceny. Jakkolwiek do warsztatów amatorskich wystarczą urządzenia z najniższej półki cenowej, tak w przypadku, gdy chcemy eksploatować klucz przez dłuższy czas, warto pomyśleć o produktach z lepszej jakości, np. klucz udarowy YU-1982T Magnum, który wykonane są z trwalszych materiałów i mają większą moc przeznaczoną do ciężkich prac serwisowych.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl