BlankProducenci
 
Blank

Klucze pneumatyczne udarowe - kiedy i jak ich używać?

Klucze pneumatyczne udarowe - kiedy i jak ich używać?

Klucze pneumatyczne udarowe znajdują powszechne zastosowanie profesjonalne, ale i amatorskie. Najczęściej wykorzystywane są w warsztatach samochodowych oraz garażach, gdzie stanowią jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych do codziennych prac.

Klucze pneumatyczne udarowe służą przede wszystkim do wykręcania i przykręcania śrub w miejscach łatwo dostępnych. Co ważne, minimalizują przy tym praktycznie do zera konieczność użycia przy tym siły fizycznej. Na rynku dostępne są różne modele kluczy. Urządzenia te można podzielić na pneumatyczne i elektryczne. Różnice pomiędzy tymi dwoma wariantami są dość znaczne, a ich właściwy dobór zależy przede wszystkim od specyfiki zastosowania klucza.

Specyfika i zastosowanie kluczy pneumatycznych udarowych

Klucze pneumatyczne udarowe używane są przede wszystkim jako narzędzia służące do przykręcania i wykręcania śrub w łatwo dostępnych miejscach. Można je spotkać przede wszystkim w warsztatach wulkanizacyjnych, ale również w wielu standardowych warsztatach samochodowych. Są bardzo przydatne, ponieważ minimalizują niemal do zera konieczność używania siły fizycznej przez pracowników odpowiedzialnych za przykręcanie i odkręcanie śrub. Stosowane są niekiedy do bieżącej obsługi aut ciężarowych, ale wówczas niezbędne jest zastosowanie również kompresora.

Klucz udarowy pneumatyczny cechuje się wysokim momentem obrotowym, którego wartość wynosi powyżej 600 Nm. Waga tego urządzenia jest stosunkowo niewielka, ale klucz i tak nie jest używany jako urządzenie przenośne. Wielkość nasadki w przypadku kluczy udarowych pneumatycznych wynosi 1/2 lub 3/8.

W przypadku kluczy pneumatycznych, które wykorzystywane są do napraw lub konserwacji samochodów ciężarowych czy budów trzeba zwrócić uwagę na to, aby miały one nieco większy moment obrotowy. Jest to związane przede wszystkim ze znacznie większą wytrzymałością klucza. Dla użytku wraz z samochodami osobowymi wystarczy mniejszy moment obrotowy. Klucze pneumatyczne udarowe, cechujące się stosunkowo niedużym momentem elektrycznym, mogą być używane również podczas takich prac jak np. wykręcanie świec zapłonowych.

 

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl