BlankProducenci
 
Blank

Jakie części do uchwytów spawalniczych wyróżniamy?

Jakie części do uchwytów spawalniczych wyróżniamy?

Uchwyty spawalnicze stanowią niezbędną część spawarki. Ich najważniejszym zadaniem jest obsługa elektrody, będącej spoiwem dla łączonych ze sobą powierzchni. Uchwyty należy dostosować do rodzaju spawarki, a dokładniej – technologii spawania. Pierwszym kryterium wyboru uchwytu jest więc metoda MIG i MAG oraz TIG. Wyróżnia się także uchwyty chłodzone gazem lub cieczą.

Dla spawarek pracujących metodą MIG/MAG uchwyty mają zamontowany podajnik drutu spawalniczego. Jeśli chodzi o technologię TIG – jest to główka do mocowania i wymiany elektrody, która jest już zużyta. W naszym sklepie można znaleźć bogatą ofertę części zamiennych do uchwytów spawalniczych.

Tego typu akcesoria spawalnicze czasami wymagają wymiany dyszy gazowej lub palnika. To te części są odpowiedzialne za generację i wyrzut wysokiej temperatury, niezbędnej w procesie spawania. Inne przykłady części do uchwytów spawalniczych to:

  • przewody,
  • gniazda,
  • łączniki prądowe,
  • druty spawalnicze.

Czym kierować się podczas wyboru uchwytu spawalniczego?

Oprócz jego pojedynczych elementów warto dobrze dobrać sam uchwyt spawalniczy. Wybór zależy przede wszystkim od tego, jakiej spawarki się używa. Najważniejszym kryterium jest technologia spawania, czyli na przykład MIG, MAG oraz TIG. Ważne są również parametry techniczne urządzenia. Chodzi przede wszystkim o jego moc. Im większa, tym wyższa wydajność spawania. Istotne znaczenie ma także średnica podajnika do elektrody.

Podczas wyboru uchwytu spawalniczego warto kierować się praktycznością i wygodą pracy użytkownika. Produkt powinien więc być dość lekki i wyprofilowany. Dzięki temu pracownik będzie mógł precyzyjnie kontrolować proces spawania. Przekłada się to nie tylko na jakość wykonywanych połączeń, ale również bezpieczeństwo pracy. Wysokiej jakości uchwyt spawalniczy nie nagrzewa się, przez co nie powoduje ryzyka poparzenia. Dla najwyższego zabezpieczenia warto wyposażyć się także w inne akcesoria, przede wszystkim przyłbicę, gogle ochronne oraz rękawice. W pracy przydatne są również produkty kontrolujące prąd spawania, napięcie łuku elektrycznego oraz prędkość podawania drutu spawalniczego.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl