BlankProducenci
 
Blank

JAK WYBRAĆ SOLIDNY PISTOLET LAKIERNICZY?

JAK WYBRAĆ SOLIDNY PISTOLET LAKIERNICZY?

Pistolety lakiernicze zdecydowanie usprawniają proces malowania, dodatkowo sprawiając też, że powłoka malownicza jest równiejsza. Podczas wyboru odpowiedniego pistoletu lakierniczego należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, związanych nie tylko z konstrukcją samego urządzenia, ale przede wszystkim parametrami oraz cechami użytkowymi.

Pistolety lakiernicze do różnych zastosowań

Kupując pistolet lakierniczy dobrze jest precyzyjnie określić, do jakich zadań najczęściej będzie wykorzystywany. Niestety trudno byłoby wskazać na jedno urządzenie, które sprawdzi się do każdego zastosowania, zarówno amatorskiego, jak i profesjonalnego.

Oczywiście najszersze możliwości zastosowania zapewniają nam najdroższe pistolety. Są one wyposażone m.in. w precyzyjną regulację ciśnienia roboczego, komplet końcówek roboczych itd. Jednak do większości standardowych zastosowań doskonale sprawdzą się pistolety ze średniej półki cenowej. Trzeba jednak zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność sprzętu, ale również zapewniane parametry pracy i specyfikę konstrukcji.

Najtańsze modele kupimy już od ok. 60 zł. Jeśli oczekujemy dobrej wydajności i zamierzamy dość sukcesywnie używać pistoletu, warto skłonić się ku urządzeniom ze średniej półki cenowej, czyli w przedziale od 150 zł do 300 zł. W tej cenie możemy nabyć całkiem solidny sprzęt. W pełni profesjonalny sprzęt może kosztować nawet powyżej 1000 zł.

Pistolet lakierniczy należy dobrać adekwatnie do zastosowania. Pistolety możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje ze względu na najważniejsze funkcje. Pierwszy rodzaj to pistolety HVLP, czyli urządzenia niskociśnieniowe, potrzebują one sporej objętości powietrza. Drugi typ pistoletów, HP, to urządzenia wysokociśnieniowe. Rodzaj pistoletu należy dobierać pod kątem możliwie jak najefektywniejszej pracy.

Oprócz pistoletu należy zastanowić się nad optymalnym doborem dyszy. Dysza dobierana jest nie tylko pod względem specyfiki pistoletu - niskociśnieniowy lub wysokociśnieniowy, ale także z uwagi na specyfikę konkretnego zadania, do którego będzie wykorzystywana.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl