BlankProducenci
 
Blank

Jak poprawić jakość cięcia plazmą?

Jak poprawić jakość cięcia plazmą?

Na jakość cięcia plazmą wpływa wiele czynników. Oprócz wiedzy i umiejętności operatora przecinarki plazmowej równie ważne są odpowiednie materiały eksploatacyjne i wysokiej jakości przecinarka plazmowa. Istnieje kilka skutecznych sposobów, które pozwalają poprawić efekty ciecia plazmowego. Wyjaśniamy, w jaki sposób wpłynąć na jakość cięcia plazmą i na co zwrócić szczególną uwagę.

Co odpowiada za jakość cięcia plazmą?

Jednym z podstawowych czynników, jakie wpływają na jakość ciecia plazmą typ przecinarki. Wysoka jakość przecinarki plazmowej oraz jej prawidłowe użytkowanie pozwalają ograniczyć straty materiału i wpłynąć na jakość wykonywanej pracy. Kolejnym, równie ważnym czynnikiem, jest jakość materiałów eksploatacyjnych, które mogą zapewniać różną jakość ciecia w zależności np. od natężenia prądu. Na jakość ciecia plazmą mają także wpływ różne zmienne, które związane są z czynnikami zewnętrznymi oraz samym procesem cięcia.

Jak skutecznie poprawić jakość ciecia plazmą?

Po pierwsze i najważniejsze - trzeba przede wszystkim wykryć czynniki, które wpływają na pojawienie się problemów podczas wykonywanej pracy. Mogą one uwzględniać m.in. problemy z kątowością, czyli dodatni i ujemy kąt ciecia lub zaokrąglenie krawędzi poddawanego cięciu plazmowemu metalu. Oferujemy najwyższej jakości przecinarki plazmowe, które cechują wysoka funkcjonalność oraz możliwość zastosowania w przypadku cięcia ręcznego i ciecia maszynowego.

W celu poprawy jakości cięcia plazmą trzeba pamiętać o:

  • sprawdzeniu, czy kierunek cięcia jest prawidłowy,
  • sprawdzeniu, czy materiały eksploatacyjne nie są nadmiernie zużyte,
  • sprawdzeniu, czy otwory gazowe nie są zablokowane,
  • sprawdzeniu działania pierścienia na głowicy palnika.

Jeżeli dobór i stan materiałów eksploatacyjnych są prawidłowe, to problem może dotyczyć m.in. ustawienia palnika względem ciętego materiału. Poprawę jakości ciecia gwarantuje ustawienie palnika w odpowiedniej odległości. Na poprawę jakości ciecia plazmowego wpływa także zmiana prędkości cięcia. Powinna ona być optymalnie dobrana, bo tylko wówczas zapewni odpowiednie parametry cięcia.

Podsumowując, na jakość ciecia plazmą mają wpływ przede wszystkim czynniki związane z działaniem przecinarki plazmowej oraz stosowanymi materiałami eksploatacyjnymi. Zakup urządzenia wysokiej jakości, stały przegląd stopnia zużycia dysz, elektrod i innych materiałów eksploatacyjnych oraz dobór odpowiednich parametrów pracy to podstawy, gdy chcemy wykonywać pracę z zachowaniem najwyższych standardów jakości.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl