BlankProducenci
 
Blank

Jak dobrać klucz udarowy do kół?

Jak dobrać klucz udarowy do kół?

Klucze pneumatyczne udarowe umożliwiają łatwe przykręcanie i odkręcanie elementów śrubowych. Znajdują zastosowanie nie tylko w pracowniach majsterkowiczów, ale również w profesjonalnych warsztatach i przydomowych garażach, gdzie wykonywane są naprawy samochodowe. Do odkręcania kół w pojazdach potrzebujemy silnego i solidnego klucza udarowego. Jak wybrać odpowiedni? Dowiesz się tego, czytając dalszą część naszego artykułu.

Pneumatyczne klucze udarowe - specyfika i zastosowanie

Klucze pneumatyczne udarowe swoją budową przypominają nieco wiertarkę, przy czym zamiast wiertła występuje w nich odpowiednia końcówka, która odpowiada za odkręcanie i dokręcanie śrub czy nakrętek. Z uwagi na fakt, że śruby i nakrętki mogą mieć różną średnicę, producenci dodają do urządzeń zestaw wymiennych elementów, które znacznie rozszerzają zakres możliwych zastosowań.

Klucze pneumatyczne wymagają podłączenia do kompresora. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w profesjonalnych serwisach i warsztatach naprawczych, które dysponują niezbędnymi urządzeniami. Klucz wraz z kompresorem wytwarzają sporo hałasu, dlatego też bywają rzadko wybierane do zastosowań prywatnych w przydomowych garażach. W takich przypadkach wystarczy wygodny klucz akumulatorowy lub zasilany z sieci. Klucz udarowy pneumatyczny to doskonałe rozwiązanie do użytku profesjonalnego, gdyż jest najtańszy w eksploatacji, a jednocześnie zapewnia wysoką wydajność i trwałość. Jego niewątpliwą zaletą są również możliwe bardzo wysokie osiągi.

Klucze udarowe pneumatyczne w spawaj.eu

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wysokiej jakości klucze udarowe pneumatyczne wykonane z kompozytów. Dzięki temu wyróżniają się wyjątkową trwałością, a jednocześnie niewielką wagą. Dużą zaletą jest również ergonomiczny kształt rękojeści, który również wpływa na wygodę ich użytkowania. Oprócz tego zapewniają wysoki moment obrotowy, dzięki któremu możliwe jest odkręcanie nawet starych, zapieczonych śrub. Klucze pneumatyczne udarowe są przystosowane do pracy pod bardzo dużymi obciążeniami. Na uwagę zasługują również klucze w zestawach z końcówkami dostarczane w wygodnej i estetycznej walizce.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl