BlankProducenci
 
Blank

Gdzie znajdą zastosowanie wózki spawalnicze?

Gdzie znajdą zastosowanie wózki spawalnicze?

Do spawania potrzebne są przede wszystkim spawarka, materiały eksploatacyjne, takie jak elektrody i druty spawalnicze, oraz środki ochrony indywidualnej. Prace spawalnicze ułatwiają jednak różnego rodzaju akcesoria, a jednym z najczęściej spotykanych z nich jest wózek spawalniczy. Czym charakteryzują się wózki spawalnicze i gdzie znajdą zastosowanie?

Wózek spawalniczy, czyli sposób na łatwiejszy transport sprzętu spawalniczego

Podstawowym zadaniem wózków spawalniczych jest ułatwienie transportu zestawów spawalniczych MIG/MAG, TIG czy plazmowych wraz z osprzętem. Nawet nowoczesne spawarki to dość ciężkie urządzenia, a dodatkowo do spawania większością popularnych technik niezbędna jest butla z gazem osłonowym. Dzięki wózkom spawalniczym ich przemieszczanie nie stanowi większego problemu.

Budowa wózków spawalniczych jest bardzo prosta. Mają one zwykle dwie lub trzy półki oraz łańcuchy, które zabezpieczają butlę przed przewróceniem. Wyposażone są w gumowe koła, w tym dwa skrętne z przodu, ułatwiające manewrowanie. Wózki spawalnicze występują również w wersji z szufladami, w których można umieścić wszelkiego rodzaju akcesoria spawalnicze oraz rzeczy osobiste.

Kiedy warto zaopatrzyć się w wózek spawalniczy?

Wózki spawalnicze znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest częste transportowanie sprzętu spawalniczego wraz z osprzętem. Sprawdzą się przede wszystkim w miejscach, w których na co dzień wykonuje się prace spawalnicze, na przykład warsztatach blacharsko-lakierniczych oraz wielu zakładach przemysłowych. Wózki spawalnicze to jednak akcesoria nie tylko dla profesjonalistów. Z powodzeniem można je wykorzystać w przydomowym warsztacie – nie tylko do transportu spawarki i osprzętu, ale również innych przedmiotów. W naszej ofercie znajdziesz różne modele tych akcesoriów: z dwiema lub trzema półkami, szufladami oraz rączką transportową.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl