BlankProducenci
 
Blank

Czym charakteryzują się lutospawarki Magnum?

spawacz w masce

Lutospawanie to sposób łączenia metali poprzez stopienie lutu. Jest metodą pośrednią między lutowaniem twardym a spawaniem. Pozwala na łączenie cienkich blach ocynkowanych i wykonywanie nietypowych połączeń blach nierdzewnych ze stalą. Do lutospawania potrzebne jest odpowiednie urządzenie spawalnicze. Szeroki ich wybór oferuje firma Magnum. Czym charakteryzują się lutospawarki Magnum i na jaki model się zdecydować?

Czym jest lutospawarka?

Na początku warto wspomnieć, że tak naprawdę… nie istnieje takie urządzenie jak lutospawarka. Lutospawanie możliwe jest za pomocą każdej spawarki spełniającej kilka kryteriów. Najważniejsze z nich to:

  • funkcja regulacji indukcyjności,
  • zakres minimalnego prądu spawania co najmniej 15 A,
  • zautomatyzowany dobór parametrów spawania.

Przydatna jest też możliwość spawania pulsem. Wiele modeli spawarek Magnum spełnia powyższe kryteria, dzięki czemu nadaje się do lutospawania.

Jaką lutospawarkę Magnum wybrać? Polecane modele

Idealnym wyborem do lutospawania jest spawarka Magnum MIG 205L. Oprócz lutospawania pozwala na spawanie MMA, MIG/MAG oraz drutami samoosłonowymi. Charakteryzuje się maksymalnym prądem spawania rzędu 200 A oraz cyklem pracy wynoszącym 60%. Wyposażona jest w synergię i czytelny ekran LCD. W naszym sklepie lutospawarka Magnum 205L dostępna jest w zestawach, które oprócz samego urządzenia obejmują między innymi butlę z gazem, reduktor, drut spawalniczy, rękawice spawalnicze oraz preparat antyodpryskowy.

Inną konstrukcją firmy Magnum, która doskonale nadaje się do lutospawania, jest spawarka Magnum MIG 220. Podobnie jak model 205L umożliwia ona spawanie metodami MMA i MIG/MAG, a dodatkowo TIG Lift. Spawarka Magnum MIG 220 cechuje się solidną budową i ma przejrzysty panel przedni, który pozwala łatwo ustawić wszystkie najważniejsze parametry: indukcyjność, prąd spawania, metodę spawania i prędkość podawania drutu.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl