BlankProducenci
 
Blank

Akcesoria spawalnicze do ochrony BHP

Akcesoria spawalnicze do ochrony BHP

Akcesoria spawalnicze do ochrony BHP dzielą się na cztery zasadnicze działy: środki ochrony oczu i twarzy, środki ochrony rąk, buty dla spawaczy, odzież dla spawaczy. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się każdemu z poszczególnych działów.

Środki ochrony oczu i twarzy

W pracy spawacza najbardziej narażona na niebezpieczeństwo jest głowa oraz oczy. Dlatego aby je chronić, stosuje się przyłbice spawalnicze, wykorzystywane głównie przy długotrwałym, intensywnym spawaniu o dużym natężeniu przepływu gazu.

Tarcze spawalnicze z kolei przeznaczone są do ochrony oczu, twarzy oraz szyi spawacza, jednak nie nadają się do wszystkich czynności spawalniczych.

W celu ochrony oczu i twarzy stosuje się także kaptury spawalnicze. Nadają się najbardziej do prac w miejscach trudno dostępnych, wymagających zmiennego ustawiania głowy i ciała.

Środki ochrony rąk

Ochronie rąk spawacza służyć będą specjalistyczne rękawice ochronne, zabezpieczające dłonie przed odpryskami stopionych metali. Mogą być to rękawice skórzane, ze skóry bydlęcej oraz specjalne.

Najbardziej polecane są rękawice ze skór chromowych o wyprawie termoodpornej, czyli ze skóry bydlęcej i świńskiej, gdyż ich podszewka jest impregnowana niepalnie.

Buty

Innym akcesorium spawalniczym do ochrony BHP są specjalne buty dla spawaczy. Powinny być bezpieczne, odporne na uderzenia, działanie iskier oraz odprysków gorących metali. Równie ważna będzie odporność skóry na przepalenie, wynosząca minimum 20 s/mm oraz jej skurcz powierzchniowy po ogrzewaniu. Powinien on wynieść maksimum 30%. Najpowszechniej stosowane przez spawaczy obuwie to trzewiki lub półsaperki.

Jeśli chcemy mieć pewność, że zakupione przez nas akcesoria BHP posiadają wszelkie niezbędne atesty, zaopatrujmy się w nie jedynie w renomowanych, uznanych hurtowniach. Zwróćmy także uwagę, czy oferują one także inne, niezbędne akcesoria spawalnicze, dzięki którym praca będzie nie tylko bezpieczna ale i bardziej sprawna.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl