BlankProducenci
 
Blank

Akcesoria do kontroli przebiegu i jakości spawu

Akcesoria do kontroli przebiegu i jakości spawu

Profesjonalne warsztaty i zakłady spawalnicze wykorzystują w swojej pracy zaawansowane systemy i akcesoria do kontroli przebiegu i jakości spawu, pozwalające na usprawnianie, a przede wszystkim podnoszenie jakości realizowanych prac.

Znaczenie monitorowania jakości spawania

Bieżące monitorowanie przebiegu i jakości spawania pozwala ocenić, czy cały proces przebiega prawidłowo i czy właściwości spawu są zgodne ze wstępnymi założeniami. Konieczne jest również sprawne identyfikowanie wszelkich niezgodności. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim kwestia wielkości złącza spawanego, ponieważ to właśnie przekłada się bezpośrednio na jego wytrzymałość oraz spełnienie określonych parametrów konstrukcji.

Jak już zostało wspomniane, podczas kontroli jakości spawania należy szczególną uwagę zwracać na wszelkie niezgodności spawalnicze, które mogą uniemożliwić wykorzystanie złącza zgodnie z przeznaczeniem. Zwykle te nieprawidłowości związane są z niedopuszczalną wielkością lub położeniem. Wady spawalnicze niekiedy mogą prowadzić nawet do przedwczesnego uszkodzenia spoiny.

Spawanie jest więc procesem technologicznym, który musi podlegać stałemu monitorowaniu. Dlatego też niezbędne okazuje się zastosowanie odpowiednich akcesoriów umożliwiających stałą kontrolę przebiegu i jakości spawu. Jest to szczególnie ważne w przypadku spawania ręcznego, którego jakość w dużej mierze zależy od umiejętności operatorów urządzeń spawalniczych.

Przykłady zastosowania przyrządów do kontroli w spawalnictwie

Trudno wyobrazić sobie obecnie pracę w profesjonalnych zakładach spawalniczych bez zastosowania układów pomiarowych, które pozwalają na bieżące monitorowanie prądu spawania, napięcia łuku elektrycznego, prędkości podawania drutu elektrodowego czy objętościowe natężenie przepływu gazu osłonowego. Zastosowanie znajdują również różnorodne rejestratory oprogramowania, które współpracując z urządzeniami spawalniczymi, pozwalają na przetwarzanie zebranych danych i generowanie na tej podstawie szczegółowych raportów. Dzięki nim można poznać właściwości nawet pojedynczej spoiny.

 

 

 

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl