BlankProducenci
 

Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 250 LCD 4x4

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 5 500,00 zł 5500.00
ilość szt.

towar niedostępny

blank dodaj do przechowalni
Ocena: blank blank blank blank blank 0
Producent: Fachowiec
Kod produktu: MAGICMIGII250_20211012150855
Pin It

blank Opis

SPAWARKA MAGIC MIG II 250 LCD 4x4

Urządzenie Welder Fantasy MAGIC MIG II 250 LCD 4x4 to nowoczesne, synergiczne źródło inwerterowe oferujące wiele możliwości przy wykonywaniu prac spawalniczych. Jego główne zalety to możliwość spawania w trybie synergicznym MIG/MAG.

Zestaw zawiera:

 • Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 250 LCD 4x4
 • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG EURO MB-24 3m
 • Rolki do drutu stalowego 0,8 / 1,0 - 2 sztuki zamontowane w podajniku
 • Rolki do drutu stalowego 1,0 / 1,2 - 2 sztuki
 • Rolki do drutu aluminiowego 1,0 / 1,2 - 2 sztuki
 • Przewód masowy 3m
 • Przewód elektrodowy 3m
 • Wąż do gazu 5m
 • Instrukcję w j.polskim i kartę gwarancyjną

Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 250 LCD 4x4

NIEZAWODNY I WIELOFUNKCYJNY

Niezawodność oraz szeroki wachlarz zastosowań urządzeń sprawiają, że  zadowolą one nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wielofunkcyjny, inwerterowy półautomat spawalniczy Welder Fantasy MAGIC MIG II LCD 4x4 jest wyposażony w 4-rolkowy podajnik drutu. Urządzenie jest przeznaczone do ręcznego spawania łukowego metali i stopów metali metodami:

 • MIG/MAG
 • FCAW
 • TIG DC lift
 • MMA

MIG/MAG - Spawanie łukowe w osłonach gazowych jest jednym z najpowszechniej stosowanych procesów wytwarzania konstrukcji spawanych. Proces spawania półautomatycznego polega na stapianiu krawędzi spawanego przedmiotu  i materiału elektrody topliwej ciepłem łuku elektrycznego jarzącego się między elektrodą w formie litego drutu, a spawanym detalem, w osłonie gazu obojętnego lub aktywnego.

TIG DC LIFT - spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych. Zastosowanie tej metody umożliwia spawanie wszystkich rodzajów stali tj. węglowych, stopowych, nierdzewnych, kwasoodpornych, a także stopów miedzi, np. brązy czy mosiądze.

MMA - metoda, w której wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Spawacz podaje elektrodę w miarę jej stapiania do spawanego przedmiotu tak, aby utrzymać łuk o stałej długości i jednocześnie przesuwa jej topiący się koniec wzdłuż linii spawania. Urządzenie umożliwia spawanie wszystkimi rodzajami elektrod, np. zasadowymi, celulozowymi, rutylowymi, czy kwaśnymi.

Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 250 LCD 4x4

ŁATWA KONTROLA PARAMETRÓW

Intuicyjny, łatwy w obsłudze panel sterowania z kolorowym wyświetlaczem pozwala na szybkie ustawienie wszystkich najważniejszych parametrów spawania. Dzięki ustawieniom synergicznym możliwe jest automatyczne dobieranie parametrów spawania do średnicy drutu spawalniczego oraz grubości i rodzaju materiału.

MAGIC MIG II 250 LCD posiada płynną regulację napięcia i natężenia prądu spawania oraz jest wyposażone w przeciążeniowy układ zabezpieczenia termicznego chroniący przed nadmiernym nagrzewaniem się układów scalonych.

Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 250 LCD 4x4

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii IGBT oraz wysokiej jakości podzespołów, urządzenia Welder Fantasy MAGIC MIG II 250 LCD 4x4 idealnie nadają się do prowadzenia profesjonalnych prac spawalniczych w takich gałęziach przemysłu jak motoryzacja, konstrukcje metalowe oraz wiele innych.

Regulacja indukcyjności w metodzie MIG/MAG Odpowiednio dobrana indukcyjność spawania przyczynia się do zmniejszenia ilości odprysków. Jest ona zależna od średnicy drutu spawalniczego, użytego gazu osłonowego, natężenia prądu i pozycji spawania. Zmniejszenie indukcyjność sprawia, że łuk staje się bardziej stabilny i skoncentrowany, a zwiększenie przyczynia się do powstawania bardziej płynnego jeziorka i zmniejszenia ilości odprysków. Prawidłowo dobrana charakteryzuje się stabilnym łukiem, równomiernym przenoszeniem kropel ciekłego metalu, utrzymywaniem stałego rozmiaru jeziorka spawalniczego oraz charakterystycznym powtarzalnym dźwiękiem bez rozprysków i wybuchów.

Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 250 LCD 4x4

 SOLIDNE WYKONANIE

FCAW - dzięki funkcji zmiany biegunowości jest możliwe spawanie bez gazu osłonowego, drutem samoosłonowym FCAW. Jest to metoda z wykorzystaniem samoosłonowego drutu rdzeniowego do spawania (we wszystkich pozycjach) stali o normalnej i podwyższonej wytrzymałości, nieprzekraczającej 510 MPa. Drut samoosłonowy może być używany w procesach spawania jedno i wielowarstwowego, przy użyciu źródeł prądu zarówno o płaskiej, jak i opadającej charakterystyce. Drut jest przeznaczony do ogólnych prac produkcyjnych, także w warunkach polowych, oraz do spawania konstrukcji, którym nie są stawiane wymagania odnośnie udarności. Natężenie prądu spawania DC(-).

SOLIDNY METALOWY PODAJNIK - solidny podajnik to podstawa nieprzerwanego i płynnego podawania spoiwa do jeziorka spawalniczego.

TRANZYSTORY IGBT - dzięki specjalnej konstrukcji tranzystory bipolarne z izolowaną bramką (IGBT) są dużo lepszym rozwiązaniem od tradycyjnych tranzystorów MOSFET. Urządzenia na nich zbudowane wyróżniają się minimum zakłóceń elektromagnetycznychmałymi stratami mocy oraz mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Dzięki temu urządzenia spawalnicze na tranzystorach IGBT zapewniają stabilniejszy, mocniejszy i bardziej skoncentrowany łuk eklektyczny.

Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 250 LCD 4x4

DODATKOWE FUNKCJE

HOT START - funkcja ułatwiająca rozpoczęcie spawania. W momencie zajarzenia łuku chwilowo zwiększany jest prąd spawania w celu rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku oraz właściwego ukształtowania przetopu i lica spoiny w początkowej fazie spawania.

ARC FORCE - funkcja stabilizująca łuk poprzez utrzymywanie wartości napięcia łuku spawalniczego niezależnie od jego długości oraz ułatwiająca kontrolę na ilością odprysków.

2T/4T (2 takt lub 4 takt) - funkcja czterotaktu ułatwia spawanie dłuższych elementów, eliminując konieczność ciągłego trzymania przycisku start - przy pierwszym naciśnięciu spawanie się rozpoczyna - przy drugim kończy. Dwutakt to spawanie standardowe - tak długo, dopóki przycisk start jest wciśnięty.

SPOOL GUN - spawarka może zostać doposażona w specjalny rodzaj uchwytu spawalniczego z wbudowanym podajnikiem drutu. Dzięki temu drut nigdy się nie zacina podczas spawania w trudno dostępnych miejscach czy na dużej wysokości. Przyłącze typu EURO oraz wtyk sterujący.

VRD - funkcja zabezpieczająca spawacza przed porażeniem. Polega na znaczym zredukowaniu napięcia biegu jałowego (z reguły do 14-24V) gdy urządzenie nie pracuje. Funcja ta jest szczególnie przydatna przy spawaniu w wilgotnym i gorącym miejscu pracy, w którym istnieje duże ryzyko porażenia, jak np. kanalizacje, rurociągi ciepłownicze itd.

Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 250 LCD 4x4

DANE TECHNICZNE

Zasilanie 400V 50Hz
Zabezpieczenie zasilania 20A
Pobór mocy 9,2 kVa
Współczynnik mocy 0,9 cos
Średnica przewodu zasilającego 4G 2,5 mm2
Prąd spawania MMA 10 - 230 A
Prąd spawania TIG 10 - 250 A
Prąd spawania MIG/MAG 50 - 250 A
Napięcie wyjściowe MMA 20,4 - 29,2 V
Napięcie wyjściowe TIG 10,4 - 20 V
Napięcie wyjściowe MIG/MAG 16,5 - 26,5 V
Sprawność 60%
250 A
Sprawność 100% 194 A
Średnica drutu spawalniczego 0,8 / 1,0 / 1,2 mm
Typ podajnika 4R PROF.
Średnica szpuli z drutem/waga 200mm/5kg; 300mm/15kg
Klasa izolacji H
Klasa ochrony obudowy IP21S
Wymiary 950 x 560 x 860 mm
Waga 42 kg

blank Produkty powiązane

blank Opinie o produkcie (0)

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl