BlankProducenci
 

Spawarka MAGNUM MIG 170 W MMA IGBT

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 149,00 zł 1149.00
ilość szt.

towar niedostępny

blank dodaj do przechowalni
Ocena: blank blank blank blank blank 0
Producent: Magnum
Kod produktu: M_MIG170W_IGBT
Pin It

blank Opis

MAGNUM MIG 170 W MMA IGBT

Spawarka MAGNUM MIG/MAG-MMA 170W IGBT to półautomat spawalniczy przeznaczony do ręcznego, elektrycznego spawania stali niskowęglowej, niskostopowej, stali stopowych itp. metodą MIG/MAG. Urządzeniem można również spawać metodą MMA z wykorzystaniem topliwych elektrod otulonych. Przeznaczony jest do wszelkiego rodzaju prac spawalniczych w warsztatach ślusarskich, naprawczych, blacharskich i wielu innych.

Zestaw zawiera:

 • Spawarka MAGNUM MIG 170 W
 • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG MB15 montowany na stałe 2m
 • Uchwyt elektrodowy MMA 2m
 • Przewód masowy 2m
 • Podajnik wyposażony w rolki na drut 0,6 / 0,8 mm
 • Instrukcja w języku polskim
Spawarka MAGNUM MIG 170 W MMA IGBT

PRZEJRZYSTY PRZEDNI PANEL

MAGNUM MIG 170 W posiada przejrzysty, czytelny panel na którym znajdują się m.in.:

 • Wyświetlacz bieżącej wartości napięcia prądu spawania
 • Wyświetlacz bieżącej wartości natężenia prądu spawania
 • Pokrętło regulacji indukcyjności
 • Pokrętło regulacji prądu spawania MIG-MAG i MMA
 • Pokrętło regulacji prędkości podawania drutu dla MIG-MAG
Spawarka MAGNUM MIG 170 W MMA IGBT

SPAWANIE "BEZ GAZU"

Urządzenie MIG 170 W posiada możliwość spawania drutem samoosłonowym - FCAW (należy zmienić biegunowość w spawarce: minus (-) na uchwycie spawalniczym, plus (+) na masie!). Urządzenie wyposażone w regulację indukcyjności (twardości łuku) która wpływa na kształt spoiny.

SPAWANIE "BEZ GAZU" - spawanie przy pomocy drutu proszkowego samoosłonowego bez użycia gazu osłonowego.

REGULACJA INDUKCYJNOŚCI - parametr pozwalający na kontrolę ilości ciepła dotaczanego do jeziorka spawalniczego i tłoczonego w materiał. Dzięki temu łatwiej możemy spawać cienkie blachy nie uszkadzając warstwy cynku.

Spawarka MAGNUM MIG 170 W MMA IGBT

FUNKCJONALNOŚĆ

ARC FORCE - funkcja regulująca dynamikę łuku spawalniczego. Stabilizuje go niezależnie od długości co pozytywnie wpływa na jakość spawania oraz kładzionej spoiny. Przy ustawionej dużej wartości funkcji ARC FORCE można spawać "wciskając" elektrodę w jeziorko roztopionego metalu, utrzymując łuk o minimalnej długości i dużą prędkość topienia elektrody.

ANTI STICK - funkcja ułatwiająca oderwanie elektrody od materiału bez ryzyka porażenia wzroku. Polega na krótkiej redukcji prądu w momencie zwarcia.

HOT START - "gorący start" - funkcja ułatwiająca rozpoczęcie spawania. W momencie zajarzenia łuku chwilowo zwiększany jest prąd spawania w celu rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku oraz właściwego ukształtowania przetopu i lica spoiny w początkowej fazie spawania.

TIG LIFT - spawanie TIG przy użyciu uchwytu z zaworkiem gazu. Zajarzenie łuku odbywa się wtedy poprzez potarcie elektrodą wolframową o materiał spawany. Gaz osłonowy jest wtedy doprowadzony bokiem bezpośrednio do uchwytu. W tym celu należy dokupić uchwyt TIG SR-17V.

Spawarka MAGNUM MIG 170 W MMA IGBT

SZEROKIE ZASTOSOWANIE

Spawarka MIG/MAG-MMA 170W IGBT posiada płynną regulacje parametrów spawania, wyposażone jest w przeciążeniowy układ zabezpieczenia termicznego, zapobiegający nadmiernemu przegrzewaniu się. Zastosowany w urządzeniu jest 2-rolkowy podajnik drutu.

MIG/MAG-MMA 170W IGBT charakteryzuje się szerokim zakresem zastosowań, dedykowana jest do wszelkiego rodzaju prac spawalniczych w gospodarstwach domowych, warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych itp.

Spawarka MAGNUM MIG 170 W MMA IGBT

SOLIDNA I MOBILNA KONSTRUKCJA

Metalowa konstrukcja z rączą oraz podwozie transportowe to nieodłączny element solidnych urządzeń przemysłowych. Podwozie wyposażone w kółka ułatwiające przemieszczanie spawarki posiada w tylnej części również miejsce na zamontowanie butli z gazem osłonowym, co wyklucza konieczność zakupu osobnego wózka spawalniczego.

Tranzystory IGBT - dzięki specjalnej konstrukcji tranzystory bipolarne z izolowaną bramką (IGBT) są dużo lepszym rozwiązaniem od tradycyjnych tranzystorów MOSFET. Urządzenia na nich zbudowane wyróżniają się minimum zakłóceń elektromagnetycznychmałymi stratami mocy oraz mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Dzięki temu urządzenia spawalnicze na tranzystorach IGBT zapewniają stabilniejszy, mocniejszy i bardziej skoncentrowany łuk eklektyczny.

Spawarka MAGNUM MIG 170 W MMA IGBT

DANE TECHNICZNE

Zasilanie 230V / 50Hz
Prąd spawania MIG/MAG 30 - 160 A
Prąd spawania MMA 30 - 160 A
Sprawność 60%
Zabezpieczenie zasilania 16 A [C]
Średnica drutu 0,6 / 0,8 / 0,9 mm (drut samoosłonowy)
Spawanie "bez gazu" TAK
Funkcja ARC FORCE TAK
Funkcja HOT START TAK
Stosowane masy szpuli max 5 kg
Zabezpieczenie obudowy IP21S
Chłodzenie Wentylator
Podajnik 2-rolkowy
Zakres regulacji Płynny
Pobór mocy 5,8 kW
Napięcie biegu jałowego 56 V
Waga 12 kg
Wymiary opakowania 56 x 22,5 x 35,5 cm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

blank Produkty powiązane

blank Opinie o produkcie (0)

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl