BlankProducenci
 
Blank

Jakie zalety posiadają przyłbice automatyczne?

Jakie zalety posiadają przyłbice automatyczne?

Podczas spawania emitowane jest promieniowanie optyczne, które zagraża ludzkiemu wzrokowi. Aby się przed nim chronić, można zastosować różnego rodzaju środki ochrony wzroku i twarzy. Do najczęściej wybieranych należą przyłbice automatyczne, które charakteryzują się wieloma zaletami.

Przyłbice pasywne kontra automatyczne

Na rynku dostępne są dwa rodzaje przyłbic spawalniczych. Przyłbice pasywne mają barwione szkło o stałym poziomie zaciemnienia, który trzeba dobrać do charakteru pracy. Zakłada się je i opuszcza przed zajarzeniem łuku, a zdejmuje po zakończeniu pracy. Są tanie, ale praca za ich pomocą jest dość uciążliwa, ponieważ trzeba je stale podnosić i opuszczać, aby sprawdzić postępy spawania. Nadają się głównie do okazjonalnego spawania.

Przyłbice automatyczne, zwane też samościemniającymi, wyposażone są w filtr, który ściemnia się automatycznie przy zajarzeniu łuku i rozjaśnia po jego zgaśnięciu. Dzięki temu miejsce spawania jest dobrze widoczne przez cały czas, a spawacz nie musi stale podnosić maski, aby sprawdzić efekty pracy. Przyłbice automatyczne kosztują więcej niż pasywne, ale ze względu na większą wygodę są lepszym wyborem dla profesjonalnych spawaczy.

Dodatkowe funkcje przyłbic automatycznych

W zależności od modelu przyłbice automatyczne mogą być wyposażone w przydatne funkcje, których nie mają ich pasywne odpowiedniki. Do najpopularniejszych należy tryb szlifowania, który pozwala na ustawienie filtra w pozycji „jasny” na czas szlifowania. Zapobiega to zaciemnianiu widoku wskutek pulsującego światła. Inną ciekawą opcją jest funkcja opóźnienia. Umożliwia ona określenie czasu, po jakim filtr przełącza się ze stanu ciemnego w jasny, co pozwala uniknąć zjawiska krótkotrwałego oślepienia. Przyłbice automatyczne często wyposażone są także w możliwość regulacji dopasowania, co zwiększa komfort ich noszenia.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl