BlankProducenci
 
Blank

Jakie akcesoria spawalnicze są niezbędne do pracy?

Jakie akcesoria spawalnicze są niezbędne do pracy?

Spawanie to proces, który wymaga zarówno urządzenia spawalniczego, jak i różnego rodzaju akcesoriów. Jakie akcesoria spawalnicze są niezbędne do pracy w warsztacie spawalniczym?

Przewody spawalnicze

Akcesoria spawalnicze można podzielić na dwie grupy. Jedną z nich są przewody spawalnicze. Należą do nich przewody masowe, które stosowane są przy każdej metodzie spawania. Odpowiadają za prawidłowy przepływ prądu przez spawany materiał. Dostępne są w różnych średnicach i charakteryzują się różną obciążalnością prądową. Przewody masowe wyposażone są w różne typy zacisków: kleszczowe, śrubowe oraz magnetyczne. Te pierwsze sprawdzają się w przypadku częstej zmiany miejsca spawania, a te drugie są dobrym wyborem podczas spawania stacjonarnego.

Drugim rodzajem przewodów spawalniczych są przewody elektrodowe, które umożliwiają odpowiednie przytwierdzenie elektrody. Składają się z przewodu masowego oraz właściwie dobranego uchwytu elektrody i wtyku, pozwalającego na połączenie kabla z urządzeniem spawalniczym. Przewody elektrodowe zbudowane są z miedzianych żył biegnących najczęściej w gumowym oplocie. Różnią się pod względem długości, giętkości oraz możliwości zastosowania.

Narzędzia pomocnicze

Druga grupa akcesoriów spawalniczych to różnego rodzaju narzędzia pomocnicze. Należą do nich między innymi młotki spawalnicze, które pozwalają usunąć żużel i odpryski, oraz kleszcze spawalnicze, dzięki którym można łatwo i szybko oczyścić dyszę gazową, wykręcić końcówkę prądową i dyszę gazową oraz uciąć drut spawalniczy. Do narzędzi pomocniczych zaliczają się również spoinomierze, za których pomocą można wymierzyć wysokość nadlewu, grubość spoiny czy kąt ukosowania.

Jakie jeszcze akcesoria spawalnicze przydadzą się w warsztacie? Na pewno warto zainwestować w kątowniki magnetyczne, które są bardzo pomocne podczas spawania elementów stykających się ze sobą pod kątem 45, 90 lub 135 stopni. Dzięki ich zastosowaniu nie ma konieczności korzystania z pomocy innej osoby podczas spawania. Warto zaopatrzyć się także w pojemnik termiczny na elektrody, który pozwala na łatwe magazynowanie i przenoszenie elektrod, oraz czyścik do dysz gazowych, skutecznie usuwający odpryski metalu.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl