BlankProducenci
 
Blank

Jak dobrać gogle spawalnicze?

Jak dobrać gogle spawalnicze?

Gogle spawalnicze należą do najczęściej stosowanych rodzajów środków ochrony oczu i twarzy podczas prac spawalniczych. Są bardziej zabudowane niż okulary spawalnicze. Dzięki temu ściślej przylegają do twarzy, dobrze osłaniając oczy i obszar oczny ze wszystkich stron. Gogle spawalnicze stosuje się przede wszystkim podczas spawania gazowego i lutospawania. Występują one w dwóch wersjach: z ramką odchylną wyposażoną w filtry spawalnicze oraz bez ramki odchylnej – z filtrami zamocowanymi bezpośrednio w oprawie gogli.

Gogle spawalnicze mogą mieć oprawę z tworzywa sztucznego lub metalu. Utrzymywane są na głowie za pomocą elastycznej taśmy. Większość gogli spawalniczych wyposażona jest w okrągłe filtry spawalnicze o średnicy 50 mm. Niektóre modele, zwłaszcza z ramką odchylną, mają dodatkowo wewnętrzne szybki ochronne. Zabezpieczają one oczy i twarz przed odpryskami ciał stałych, które powstają w trakcie szlifowania i czyszczenia spoin. Dostępne są również gogle spawalnicze wyposażone w system wentylacji, który zapobiega zaparowywaniu szybek i filtrów.

Gogle spawalnicze z kontrolą zaciemnienia

Dobre gogle spawalnicze wyposażone są w funkcję kontroli zaciemnienia. Dzięki temu pozwalają na wykonywanie różnych prac spawalniczych. Typowe gogle spawalnicze zapewniają kontrolę zaciemnienia w zakresie 5-9 DIN / 9-13 DIN. Najlepszym wyborem są gogle spawalnicze samościemniające (automatyczne). Przełączają się one samoczynnie ze stanu rozjaśnionego do zaciemnionego w chwili zajarzenia łuku elektrycznego oraz powracają do stanu rozjaśnionego po zaprzestaniu spawania. Dzięki temu umożliwiają ciągłą pracę bez zdejmowania ich z głowy.

Gogle spawalnicze z maską ochronną

Jeśli zamierzasz spawać łukiem elektrycznym lub ciąć strumieniem plazmy, musisz osłonić całą twarz przed intensywnym promieniowaniem. W takim przypadku wybierz samościemniające gogle spawalnicze z dodatkową osłoną twarzy w postaci maski ochronnej, które dostępne są w naszym sklepie. Zapewniają one odpowiednie zabezpieczenie oczu i twarzy podczas spawania metodami MMA, MIG/MAG i TIG oraz spawania i cięcia plazmowego. Poza tym gwarantują szerokie pole widzenia, mają regulowaną czułość oraz czujnik naładowania baterii.

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl