Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Drut spawalniczy jest szeroko stosowany w przemyśle inżynieryjnym, motoryzacyjnym, petrochemicznym, przy budowie kotłów i statków, oraz kontenerów. Drut cieszy się bardzo dobra reputacją, którą zawdzięcza wysokiej jakości podawania, stabilności łuku i jego wyjątkowej charakterystyce.

Z uchwytu MIG/MAG wysuwa się płynnie drut spawalniczy, który ulega stałemu stapianiu w łuku elektrycznym. Materiał stopionego drutu miesza się ze stopionym materiałem łączonym tworząc płynne jeziorko spawalnicze.
Do drutu spawalniczego doprowadzane jest napięcie za pomocą przewodu prądowego wychodzącego od źródła prądu (półautomatu spawalniczego) i następnie przekazywane za pomocą miedzianej końcówki prądowej.

Metoda spawania drutem samoosłonowym przebiega tak samo jak spawanie metodą MIG/MAG z tą różnicą, że zamiast drutu litego stosuje się drut, który wewnątrz posiada rdzeń wypełniony proszkiem. Pod wpływem wysokiej temperatury drut rdzeniowy topi się a zawarty w nim proszek wytwarza gaz osłonowy, który tworzy atmosferę ochronną wokół jeziorka spawalniczego stąd nazwa "drut samoosłonowy". Przy stosowaniu drutu samoosłonowego możemy zrezygnować z doprowadzania gazu z zewnątrz (z butli) co upraszcza proces spawania.

Druty spawalnicze Jest 8 produktów.
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów