Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Półautomat MIG/MAG spawarka Magnum MIG 145 NO GAS

MAGNUM MIG 145 NO GAS

Nowy produkt

WYPOSAŻENIE:

  • Uchwyt MIG
  • Uchwyt z zaciskiem masowym
  • Drut spawalniczy samoosłonowy 0,8mm 0,45kg
  • Instrukcja PL
  • Karta gwarancyjna

Więcej szczegółów

640,00 zł

payment logos

Opis

Zasilanie230V / 50Hz
Prąd spawania160 A
Napięcie stanu jałowego66V
Zakres regulacji prądu spawaniapłynny
Sprawność60 %
Średnica drutu samoosłonowego0,8-0,9
Zabezpieczenie zasilania16 A
Chłodzeniewentylator
Masa5kg

Więcej informacji

Urządzenie z serii MAGNUM jest półautomatem spawalniczym przeznaczonym do ręcznego, elektrycznego spawania stali drutem samo-osłonowym (metoda FCAW Flux-Cored Arc Welding).

Metoda FCAW to spawanie łukowe drutem rdzeniowym (proszkowym). Jest to metoda spawania podobna do metody MIG/MAG, z tą różnicą, że drut jest wewnątrz wypełniony topnikiem lub substancją chemiczną wytwarzającą podczas spawania gazy ochronne.

Spawanie metodą FCAW łączy w sobie zalety zarówno spawania elektrodą otuloną jak i metodą MAG (bardzo duża wydajność - nie potrzeba częstej zmiany elektrody).
Można spawać także na zewnątrz pomieszczeń (topnik dodatkowo chroni także przed utlenieniem spoiny), spawacz nie musi mieć bardzo wysokich kwalifikacji.

Przeznaczone jest do wszelkiego rodzaju prac spawalniczych, w warsztatach ślusarskich,warsztatach naprawczych, blacharskich, gospodarstwie rolnym itp. Źródło prądu zostało zbudowane na tranzystorach IGBT zapewniających minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu, mniejsze zużycie.