Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Prostownik MAGNUM AGRI 50 12V

AGRI 50 12V

Nowy produkt

168,00 zł

payment logos

Opis

Waga1,82kg
Napięcie zasilania230/50 V/Hz
Max pobór mocy400W
Napięcie ładowania24 V
Prąd ładowania3-30 A
Max pojemność akumulatora450 Ah

Więcej informacji

AGRI 50/12 jest to urządzenie prostownikowe do ładowania akumulatorów, spełniające wymagania norm europejskich w zakresie bezpieczeństwa i kompatybilności elektromagnetycznej. Proces jego wytwarzania odpowiada standardowi Systemu Jakości ISO 9001.

Prostowniki z inteligentnym procesem ładowania

Ładowanie zasadnicze – czerwona kontrolka świeci

Ładowanie wtórne (doładowanie/podtrzymanie) – niebieska kontrolka świeci

Zasada działania prostowników inwerterowych z serii MAGNUM:

  • Prostowniki ładują akumulator do napięcia progowego około 16V (bezpiecznego dla akumulatora i instalacji samochodowej), a następnie przechodzą na drugi poziom napięcia 14V (świeci niebieska kontrolka), doładowuje akumulator i jednocześnie może utrzymywać go przez długi czas w stanie pełnego naładowania.
  • Jeżeli akumulator po chwili ładowania osiągnął już 16V i powoduje przejście prostownika w stan doładowywanie/podtrzymanie 14V to znaczy że akumulator jest w pełni naładowany lub uszkodzony (zasiarczony, zła gęstość elektrolitu , uszkodzenia mechaniczne płyt).
  • Poprawność ładowania prostownika można sprawdzić we własnym zakresie używając woltomierza podpiętego do zacisków akumulatora w czasie ładowania.