Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

PODAJNIK PATON BPI 250P DC 230V (15-2) MIG/MAG

Nowy produkt

W zestawie:

  • Podajnik PATON BPI 250P 15-2
  • Rolki 0,6-0,8 oraz 1,0-1,2
  • Uchwyt masowy 3m
  • Opakowanie kartonowe
  • Pasek do przenoszenia
  • Instrukcja obsługi

Więcej szczegółów

1 765,00 zł

payment logos

Opis

Napięcie zasilania 50/60 Hz, V230
Wymagane nominalne natężenie prądu z sieci, A0,25
Nominalne natężenie prądu spawania, A250
Maksymalne natężenie prądu spawania, A315
Cykl pracy, %70 % przy 315 A 100 % przy 250 A
Przedziały zmian napięcia zasilania, V180-260
Efektywność́ energetyczna, %90
Średnica drutu rdzeniowego, mm0,6 – 1,2
Zakres temperatur roboczych-25... +45 ºС
Waga, kg7
Wymiary (długość, szerokość, wysokość), mm345 x 260 x 270
Ilość rolek dociskowych2
Waga szpuli nie więcej, kg15

Więcej informacji

Cyfrowy podajnik drutu spawalniczego PATON BPI 15-2 przeznaczony jest do pracy z zewnętrznym źródłem spawalniczym w trybie półautomatycznego spawania MIG/MAG, gdzie źródło generuje zasilający prąd spawalniczy, a podajnik zapewnia stabilne doprowadzenie drutu rdzeniowego do miejsca spawania.

Podajnik posiada własne źródło zasilające silnik, zawór doprowadzający gaz ochronny oraz układ sterowania. Cechą charakterystyczną podajników PATON™ jest bardzo potężny, wysokiej jakości uszczelniony metalowy mechanizm podawania drutu, a także scalone złącze KZ-2 typu "EURO", które stało się standardem na świecie, pozwalając użytkownikowi w przyszłości na zmianę uchwytu według własnego uznania. W urządzeniu zainstalowany jest zawór doprowadzający gaz ochronny.

Podczas pracy podajnika jego wewnętrzny system sterujący sam odczytuje sygnały pochodzące z gniazda KZ-2 nadane przez przycisk w uchwycie. W odpowiednim momencie włącza zawór doprowadzający gaz ochronny, po określonym z góry opóźnieniu, przekazuje sygnał do włączenie źródła zasilającego, następnie włącza i stabilizuje szybkość obrotów silnika podajnika drutu.  Po ukończeniu procesu wszystkie elementy są wyłączane w odwrotnej kolejności z wymaganymi opóźnieniami. Domyślnie wszystkie parametry zostały ustawione na optymalne.

Urządzenie jest zoptymalizowane pod kątem eksploatacji ze źródłami produkcji PATON™. Jego adaptacja jest bardzo prosta i zajmuje mało czasu, ponieważ projekt urządzenia zapewnia już dopasowane miejsce do podłączenia gniazd i instalacji źródła.

W tym modelu produkcji PATON™ wbudowano moduł zabezpieczający przed zbyt niskim i zbyt wysokim napięciem.