Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Dodatkowe akcesoria niezbędne podczas spawania

Dodatkowe akcesoria niezbędne podczas spawania

Spawanie to czynność, która wymaga nie tylko odpowiedniego urządzenia z uchwytem spawalniczym, ale również wielu dodatkowych akcesoriów, które znacznie wpływają na sprawność, wydajność, precyzję oraz bezpieczeństwo wykonywanych prac. Dodatkowe przyrządy umożliwiają łączenie elementów zestawu spawalniczego oraz wykonywanie prac pomocniczych, wykańczanie powierzchni, dokonywanie pomiarów itd.

Bezpieczeństwo podczas spawania

Bezpieczeństwo podczas spawania

Spawanie to czynność, która wiąże się z pewnym zagrożeniem zarówno dla pracownika, jak i osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Na bezpieczeństwo spawania wpływa bardzo wiele czynników, nie tylko umiejętności spawacza, ale również odpowiednio wyposażone i przygotowane miejsce pracy, zastosowane sprzęty i akcesoria, a także właściwy ubiór. Wszystkie etapy pracy powinny przebiegać zgodnie z przepisami BHP, z których bardzo jasno wynika, że podczas spawania konieczne jest użycie...

Najtańsza spawarka inwertorowa do zastosowań domowych

Najtańsza spawarka inwertorowa do zastosowań domowych

Spawarki znajdują zastosowanie nie tylko w profesjonalnych warsztatach i zakładach przemysłowych, ale również w domach, gdzie wykorzystywane są do przeprowadzania prostych zabiegów spawalniczych. Na rynku znajdziemy wiele różnych urządzeń, które różnią się nie tylko stopniem zaawansowania, ale i cenami. W tym artykule podpowiemy, czym sugerować się przy zakupie spawarki do użytku domowego.

Najważniejsze parametry i elementy budowy przecinarki plazmowej

Najważniejsze parametry i elementy budowy przecinarki plazmowej

Nowoczesne przecinarki plazmowe, jak sama nazwa wskazuje, służą do cięcia plazmą. Cięcie elementów z zastosowaniem przecinarki plazmowej to metoda, która ze względu na swoją precyzję oraz wydajność jest coraz częściej stosowana na całym świecie, również w naszym kraju. Z tego też powodu ogromnym zainteresowaniem cieszy się również sprzęt do cięcia plazmą.

Specyfika i działanie pistoletów lakierniczych

Specyfika i działanie pistoletów lakierniczych

Pistolety lakiernicze umożliwiają szybkie i precyzyjne nakładanie powłoki lakierniczej. Urządzenia nie tylko przyspieszają proces wykonywania prac, ale również przyczyniają się do tego, że powłoka jest równiejsza.

Zastosowanie nagrzewnicy elektrycznej

Zastosowanie nagrzewnicy elektrycznej

Podczas prac remontowych czy drobnych robót wykończeniowych bardzo często istnieje konieczność bardzo szybkiego i wydajnego ogrzania pomieszczeń. W takich sytuacjach niezbędne okazują się mobilne nagrzewnice, które stanowią efektywne źródło ciepła.

Kompresory - podział i przykłady zastosowania

Kompresory - podział i przykłady zastosowania

Chociaż niekiedy mylnie sądzimy, że sprężarka i kompresor to takie samo urządzenie, w praktyce są to dwa nieco inne sprzęty. Kompresor możemy uznać za jeden z rodzajów sprężarki. Należy więc pamiętać, że każdy kompresor jest sprężarką, jednak nie każda sprężarka jest kompresorem.

Klucze pneumatyczne udarowe - kiedy i jak ich używać?

Klucze pneumatyczne udarowe - kiedy i jak ich używać?

Klucze pneumatyczne udarowe znajdują powszechne zastosowanie profesjonalne, ale i amatorskie. Najczęściej wykorzystywane są w warsztatach samochodowych oraz garażach, gdzie stanowią jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych do codziennych prac.

Najważniejsze korzyści z cięcia plazmowego

Najważniejsze korzyści z cięcia plazmowego

Cięcie plazmowe już od kilku lat jest powszechnie wykorzystywane w różnego rodzaju warsztatach oraz zakładach produkcyjnych. Przecinarka plazmowa zapewnia bardzo dobre rezultaty i wydajną pracę, która realizowana jest stosunkowo szybko i przy niskich kosztach. Jest to dość innowacyjna metoda znajdująca szerokie zastosowanie.

Zastosowanie kluczy pneumatycznych

Zastosowanie kluczy pneumatycznych

Klucze pneumatyczne znajdują zastosowanie przede wszystkim podczas zaawansowanych prac, np. w profesjonalnych zakładach. Służą do dokręcania i odkręcania różnego rodzaju śrub. W praktyce jednak klucz pneumatyczny może być używany do znacznie szerszego zakresu działań.

Zastosowanie spawarki inwertorowej

Zastosowanie spawarki inwertorowej

Spawarka inwertorowa to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w zakresie spawania. Jest to urządzenie, które obecnie coraz częściej wybierane jest zamiast standardowej spawarki transformatorowej. Spawarka inwertorowa wyróżnia się dość zaawansowaną konstrukcją techniczną, w związku z czym zwykle zalecana jest do bardziej profesjonalnych prac wykonywanych przez osoby doświadczone w zadaniach związanych ze spawaniem.

Jak wybrać solidny pistolet lakierniczy?

Jak wybrać solidny pistolet lakierniczy?

Pistolety lakiernicze zdecydowanie usprawniają proces malowania, dodatkowo sprawiając też, że powłoka malownicza jest równiejsza. Podczas wyboru odpowiedniego pistoletu lakierniczego należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, związanych nie tylko z konstrukcją samego urządzenia, ale przede wszystkim parametrami oraz cechami użytkowymi.

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów