Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Nagrzewnica powietrza jako alternatywa dla kotła

Nagrzewnica powietrza jako alternatywa dla kotła

<p><strong>Nagrzewnica powietrza jako alternatywa dla kotła?</strong></p> <p>Najczęściej wybieranym urządzeniem do ogrzewania powietrza są kotły. Rodzajów kotłów jest wiele i są powszechnie wykorzystywane przede wszystkim w naszych domach i mieszkaniach. Bardzo często jednak stoimy przed koniecznością zastosowania innego urządzenia grzewczego, które zapewniłoby podobny stopień wydajności, a...

Spawarka transformatorowa czy inwertorowa - różnice i przeznaczenie

Spawarka transformatorowa czy inwertorowa - różnice i przeznaczenie

<p><strong>Spawarka transformatorowa czy inwertorowa - różnice i przeznaczenie</strong></p> <p>Wiele osób rozpoczynających swoją “przygodę” ze spawaniem, zarówno amatorsko, jak i zawodowo, zadaje sobie pytanie, do jakich prac użyć <strong>spawarki transformatorowej</strong>, a kiedy wystarczy <strong>inwertorowa</strong>. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze różnice między tymi dwoma...

Zasady działania lutospawarek

Zasady działania lutospawarek

Wśród różnorodnych dostępnych obecnie technologii spawalniczych bardzo często wykorzystuje się lutospawanie (lub lutospawanie łukowe), które w znacznym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG.

Kryteria wyboru klucza pneumatycznego

Kryteria wyboru klucza pneumatycznego

Klucz pneumatyczny w dużym stopniu usprawnia pracę najczęściej w warsztatach samochodowych, ale i w innych gałęziach przemysłu, gdzie liczy się sprawny montaż i demontaż połączeń gwintowych elementów konstrukcyjnych maszyn i urządzeń. Dzięki zasilaniu sprężonym powietrzem klucz pneumatyczny pozwala wygenerować dużo większą siłę, niż przy pomocy rąk ludzkich, dlatego za jego sprawą z łatwością odkręcimy zapieczone śruby.

MIG, MAG i TIG. Czym się od siebie różnią?

MIG, MAG i TIG. Czym się od siebie różnią?

Różne rodzaje materiałów wymagają różnych technik łączenia. Najpopularniejsze obecnie metody to MIG, MAG i TIG. Najogólniej mówiąc, polegają one na użyciu łuku elektrycznego, w którym topiony jest materiał spajany oraz spajający. Czym te trzy metody różnią się od siebie?

Dodatkowe akcesoria niezbędne podczas spawania

Dodatkowe akcesoria niezbędne podczas spawania

Spawanie to czynność, która wymaga nie tylko odpowiedniego urządzenia z uchwytem spawalniczym, ale również wielu dodatkowych akcesoriów, które znacznie wpływają na sprawność, wydajność, precyzję oraz bezpieczeństwo wykonywanych prac. Dodatkowe przyrządy umożliwiają łączenie elementów zestawu spawalniczego oraz wykonywanie prac pomocniczych, wykańczanie powierzchni, dokonywanie pomiarów itd.

Bezpieczeństwo podczas spawania

Bezpieczeństwo podczas spawania

Spawanie to czynność, która wiąże się z pewnym zagrożeniem zarówno dla pracownika, jak i osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Na bezpieczeństwo spawania wpływa bardzo wiele czynników, nie tylko umiejętności spawacza, ale również odpowiednio wyposażone i przygotowane miejsce pracy, zastosowane sprzęty i akcesoria, a także właściwy ubiór. Wszystkie etapy pracy powinny przebiegać zgodnie z przepisami BHP, z których bardzo jasno wynika, że podczas spawania konieczne jest użycie...

Najtańsza spawarka inwertorowa do zastosowań domowych

Najtańsza spawarka inwertorowa do zastosowań domowych

Spawarki znajdują zastosowanie nie tylko w profesjonalnych warsztatach i zakładach przemysłowych, ale również w domach, gdzie wykorzystywane są do przeprowadzania prostych zabiegów spawalniczych. Na rynku znajdziemy wiele różnych urządzeń, które różnią się nie tylko stopniem zaawansowania, ale i cenami. W tym artykule podpowiemy, czym sugerować się przy zakupie spawarki do użytku domowego.

Najważniejsze parametry i elementy budowy przecinarki plazmowej

Najważniejsze parametry i elementy budowy przecinarki plazmowej

Nowoczesne przecinarki plazmowe, jak sama nazwa wskazuje, służą do cięcia plazmą. Cięcie elementów z zastosowaniem przecinarki plazmowej to metoda, która ze względu na swoją precyzję oraz wydajność jest coraz częściej stosowana na całym świecie, również w naszym kraju. Z tego też powodu ogromnym zainteresowaniem cieszy się również sprzęt do cięcia plazmą.

Zastosowanie nagrzewnicy elektrycznej

Zastosowanie nagrzewnicy elektrycznej

Podczas prac remontowych czy drobnych robót wykończeniowych bardzo często istnieje konieczność bardzo szybkiego i wydajnego ogrzania pomieszczeń. W takich sytuacjach niezbędne okazują się mobilne nagrzewnice, które stanowią efektywne źródło ciepła.

Kompresory - podział i przykłady zastosowania

Kompresory - podział i przykłady zastosowania

Chociaż niekiedy mylnie sądzimy, że sprężarka i kompresor to takie samo urządzenie, w praktyce są to dwa nieco inne sprzęty. Kompresor możemy uznać za jeden z rodzajów sprężarki. Należy więc pamiętać, że każdy kompresor jest sprężarką, jednak nie każda sprężarka jest kompresorem.

Najważniejsze korzyści z cięcia plazmowego

Najważniejsze korzyści z cięcia plazmowego

Cięcie plazmowe już od kilku lat jest powszechnie wykorzystywane w różnego rodzaju warsztatach oraz zakładach produkcyjnych. Przecinarka plazmowa zapewnia bardzo dobre rezultaty i wydajną pracę, która realizowana jest stosunkowo szybko i przy niskich kosztach. Jest to dość innowacyjna metoda znajdująca szerokie zastosowanie.

Zastosowanie kluczy pneumatycznych

Zastosowanie kluczy pneumatycznych

Klucze pneumatyczne znajdują zastosowanie przede wszystkim podczas zaawansowanych prac, np. w profesjonalnych zakładach. Służą do dokręcania i odkręcania różnego rodzaju śrub. W praktyce jednak klucz pneumatyczny może być używany do znacznie szerszego zakresu działań.

Zastosowanie spawarki inwertorowej

Zastosowanie spawarki inwertorowej

Spawarka inwertorowa to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w zakresie spawania. Jest to urządzenie, które obecnie coraz częściej wybierane jest zamiast standardowej spawarki transformatorowej. Spawarka inwertorowa wyróżnia się dość zaawansowaną konstrukcją techniczną, w związku z czym zwykle zalecana jest do bardziej profesjonalnych prac wykonywanych przez osoby doświadczone w zadaniach związanych ze spawaniem.

Jak wybrać solidny pistolet lakierniczy?

Jak wybrać solidny pistolet lakierniczy?

Pistolety lakiernicze zdecydowanie usprawniają proces malowania, dodatkowo sprawiając też, że powłoka malownicza jest równiejsza. Podczas wyboru odpowiedniego pistoletu lakierniczego należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, związanych nie tylko z konstrukcją samego urządzenia, ale przede wszystkim parametrami oraz cechami użytkowymi.

Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów