BlankProducenci
 

Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 500 TOWER 4x4

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 14 000,00 zł 14000.00
ilość szt.

towar niedostępny

blank dodaj do przechowalni
Ocena: blank blank blank blank blank 0
Producent: Fachowiec
Kod produktu: MAGICMIGII500_20211013141105
Pin It

blank Opis

SPAWARKA MAGIC MIG II 500 TOWER 4x4

Urządzenie Welder Fantasy MAGIC MIG II 500 4x4 Tower to nowoczesne, synergiczne źródło inwerterowe oferujące wiele możliwości przy wykonywaniu prac spawalniczych. Jego główne zalety to bardzo duża moc możliwość spawania w trybie synergicznym MIG/MAG.

Zestaw zawiera:

 • Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 500 Tower 4x4
 • Zewnętrzny podajnik drutu
 • Chłodnica
 • Podwozie transportowe
 • Uchwyt spawalniczy chłodzony cieczą MIG/MAG EURO MB-501 3m
 • Rolki do drutu stalowego 1,0 / 1,2 - 2 sztuki zamontowane w podajniku
 • Rolki do drutu aluminiowego 1,0 / 1,2 - 2 sztuki
 • Przewód masowy 3m
 • Przewód elektrodowy 3m
 • Przewody między źródłem a podajnikiem 10m
 • Instrukcję w j.polskim i kartę gwarancyjną.

Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 500 TOWER 4x4

NIEZAWODNY I WIELOFUNKCYJNY

Niezawodność oraz szeroki wachlarz zastosowań urządzeń sprawiają, że  zadowolą one nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wielofunkcyjny, inwerterowy półautomat spawalniczy Welder Fantasy MAGIC MIG II 500 4x4 Tower jest wyposażony w chłodnicę oraz wydzielony 4-rolkowy podajnik drutu. Zastosowanie chłodzonego cieczą uchwytu znacznie zwiększa komfort pracy oraz wydłuża żywotność elementów eksploatacyjnych i samego uchwytu. Urządzenie jest przeznaczone do ręcznego spawania łukowego metali i stopów metali metodami:

 • MIG/MAG
 • MIG/MAG Spot
 • FCAW
 • TIG DC lift
 • MMA

MIG/MAG - Spawanie łukowe w osłonach gazowych jest jednym z najpowszechniej stosowanych procesów wytwarzania konstrukcji spawanych. Proces spawania półautomatycznego polega na stapianiu krawędzi spawanego przedmiotu  i materiału elektrody topliwej ciepłem łuku elektrycznego jarzącego się między elektrodą w formie litego drutu, a spawanym detalem, w osłonie gazu obojętnego lub aktywnego.

TIG DC LIFT - spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych. Zastosowanie tej metody umożliwia spawanie wszystkich rodzajów stali tj. węglowych, stopowych, nierdzewnych, kwasoodpornych, a także stopów miedzi, np. brązy czy mosiądze.

MMA - metoda, w której wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Spawacz podaje elektrodę w miarę jej stapiania do spawanego przedmiotu tak, aby utrzymać łuk o stałej długości i jednocześnie przesuwa jej topiący się koniec wzdłuż linii spawania. Urządzenie umożliwia spawanie wszystkimi rodzajami elektrod, np. zasadowymi, celulozowymi, rutylowymi, czy kwaśnymi.

Spawanie punktowe SPOT - funkcja spawania czasowego, używana do sczepiania detali, dzięki której można uzyskać równą długość spoin spawalniczych

AIR COOL / WATER COOL - urządzenie umożliwia spawanie w dwóch trybach. W trybie WATER COOL z włączoną chłodnicą cieczy lub w trybie AIR COOL z wyłączoną chłodnicą, stosowanym przy spawaniu cieńszych elementów.

Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 500 TOWER 4x4

ŁATWA KONTROLA PARAMETRÓW

Intuicyjny, łatwy w obsłudze panel sterowania pozwala na szybkie ustawienie wszystkich najważniejszych parametrów spawania. Dzięki ustawieniom synergicznym możliwe jest automatyczne dobieranie parametrów spawania do średnicy drutu spawalniczego oraz grubości i rodzaju materiału.

MAGIC MIG II 500 TOWER 4x4 posiada płynną regulację napięcia i natężenia prądu spawania oraz jest wyposażone w przeciążeniowy układ zabezpieczenia termicznego chroniący przed nadmiernym nagrzewaniem się układów scalonych.

Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 500 TOWER 4x4

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii IGBT oraz wysokiej jakości podzespołów, urządzenia Welder Fantasy MAGIC MIG II 500 4x4 Tower idealnie nadają się do prowadzenia profesjonalnych prac spawalniczych w takich gałęziach przemysłu jak motoryzacja, konstrukcje metalowe oraz wiele innych.

Regulacja indukcyjności w metodzie MIG/MAG Odpowiednio dobrana indukcyjność spawania przyczynia się do zmniejszenia ilości odprysków. Jest ona zależna od średnicy drutu spawalniczego, użytego gazu osłonowego, natężenia prądu i pozycji spawania. Zmniejszenie indukcyjność sprawia, że łuk staje się bardziej stabilny i skoncentrowany, a zwiększenie przyczynia się do powstawania bardziej płynnego jeziorka i zmniejszenia ilości odprysków. Prawidłowo dobrana charakteryzuje się stabilnym łukiem, równomiernym przenoszeniem kropel ciekłego metalu, utrzymywaniem stałego rozmiaru jeziorka spawalniczego oraz charakterystycznym powtarzalnym dźwiękiem bez rozprysków i wybuchów

Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 500 TOWER 4x4

SOLIDNE WYKONANIE

FCAW - dzięki funkcji zmiany biegunowości jest możliwe spawanie bez gazu osłonowego, drutem samoosłonowym FCAW. Jest to metoda z wykorzystaniem samoosłonowego drutu rdzeniowego do spawania (we wszystkich pozycjach) stali o normalnej i podwyższonej wytrzymałości, nieprzekraczającej 510 MPa. Drut samoosłonowy może być używany w procesach spawania jedno i wielowarstwowego, przy użyciu źródeł prądu zarówno o płaskiej, jak i opadającej charakterystyce. Drut jest przeznaczony do ogólnych prac produkcyjnych, także w warunkach polowych, oraz do spawania konstrukcji, którym nie są stawiane wymagania odnośnie udarności. Natężenie prądu spawania DC(-).

SOLIDNY METALOWY PODAJNIK - solidny podajnik to podstawa nieprzerwanego i płynnego podawania spoiwa do jeziorka spawalniczego.

TRANZYSTORY IGBT - dzięki specjalnej konstrukcji tranzystory bipolarne z izolowaną bramką (IGBT) są dużo lepszym rozwiązaniem od tradycyjnych tranzystorów MOSFET. Urządzenia na nich zbudowane wyróżniają się minimum zakłóceń elektromagnetycznychmałymi stratami mocy oraz mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Dzięki temu urządzenia spawalnicze na tranzystorach IGBT zapewniają stabilniejszy, mocniejszy i bardziej skoncentrowany łuk eklektyczny.

7 programów - urządzenie umożliwia zapisanie w pamięci 7 indywidualnych programów użytkownika.

Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 500 TOWER 4x4

DODATKOWE FUNKCJE

HOT START - funkcja ułatwiająca rozpoczęcie spawania. W momencie zajarzenia łuku chwilowo zwiększany jest prąd spawania w celu rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku oraz właściwego ukształtowania przetopu i lica spoiny w początkowej fazie spawania.

ARC FORCE - funkcja stabilizująca łuk poprzez utrzymywanie wartości napięcia łuku spawalniczego niezależnie od jego długości oraz ułatwiająca kontrolę na ilością odprysków.

2T/4T (2 takt lub 4 takt) - funkcja czterotaktu ułatwia spawanie dłuższych elementów, eliminując konieczność ciągłego trzymania przycisku start - przy pierwszym naciśnięciu spawanie się rozpoczyna - przy drugim kończy. Dwutakt to spawanie standardowe - tak długo, dopóki przycisk start jest wciśnięty.

S2T - dwutakt special - po wciśnięciu przycisku nastąpi wypływ gazu w ustawionym przez użytkownika czasie i zajarzenie łuku spawalniczego. Napięcie łuku na starcie będzie zwiększone i spadnie do wartości zasadniczego prądu spawania w ustawionym czasie. Po zwolnieniu przycisku nastąpi spadek natężenia do wartości prądu końcowego. Następnie wygaśnie łuk i w ustawionym czasie wypłynie gaz osłonowy.

VRD - funkcja zabezpieczająca spawacza przed porażeniem. Polega na znaczym zredukowaniu napięcia biegu jałowego (z reguły do 14-24V) gdy urządzenie nie pracuje. Funcja ta jest szczególnie przydatna przy spawaniu w wilgotnym i gorącym miejscu pracy, w którym istnieje duże ryzyko porażenia, jak np. kanalizacje, rurociągi ciepłownicze itd.

Spawarka Welder Fantasy MAGIC MIG II 500 TOWER 4x4

DANE TECHNICZNE

Zasilanie 400V 50Hz
Zabezpieczenie zasilania 20A
Pobór mocy 12,1 kVa
Współczynnik mocy 0,9 cos
Prąd spawania MMA 10 - 450 A
Prąd spawania TIG 10 - 450 A
Prąd spawania MIG/MAG 60 - 500 A
Napięcie wyjściowe MIG/MAG 15 - 45 V
Sprawność 60%
500 A
Sprawność 100% 387 A
Średnica drutu spawalniczego 0,8 - 1,6 mm
Typ podajnika 4R zewnętrzny
Średnica szpuli z drutem/waga 200mm/5kg; 300mm/15kg
Klasa izolacji H
Klasa ochrony obudowy IP21S
Wymiary spawarki
655 x 385 x 670 mm
Wymiary podajnika 580 x 320 x 420 mm
Waga 108 kg

 

blank Produkty powiązane

blank Opinie o produkcie (0)

alt do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl