Producenci
 

Spawarka MAGNUM SNAKE 250 IGBT

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 799,00 zł 799.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Magnum
Kod produktu: M_SNAKE_250
Pin It

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA SNAKE 250 IGBT

Spawarka SNAKE 250 marki Magnum to kompaktowe i lekkie urządzanie inwertorowe o dużej mocy i świetnych parametrach. Zasilanie z trójfazowej sieci 400 V pozwala na spawanie prądem maksymalnym rzędu 250 A. Do tego sprawność na poziomie 60% oraz świetne właściwości łuku zarówno przy elektrodach rutylowych jak i zasadowych czynią SNAKE 250 uniwersalnym urządzeniem do spawania metodą MMA różnych gatunków stali niestopowych, niskostopowych, wysokostopowych, nierdzewnych, żaroodpornych, żeliwa czy miedzi.

Urządzenie SNAKE 250 IGBT pozwala również na spawanie metodą TIG Lift przy użyciu uchwytu z zaworkiem gazu. Zajarzenie łuku odbywa się wtedy poprzez potarcie elektrodą wolframową o materiał spawany. Gaz osłonowy jest wtedy doprowadzony bokiem bezpośrednio do uchwytu.

Dzięki niewielkim gabarytom i niskiej masie spawarka SNAKE 250 jest idealnym urządzeniem do pracy terenowej oraz stacjonarnej przy wszelkiego rodzaju pracach warsztatowych, naprawczych, budowlanych.

Źródło prądu zostało zbudowane w oparciu o tranzystory IGBT, co przekłada się na zmniejszenie zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy, zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu oraz mniejsze zużycie energii.

 

Zestaw zawiera:

  • Spawarka SNAKE 250 IGBT
  • Przewód elektrodowy
  • Przewód masowy
  • Maska
  • Młotek spawalniczy

 

Cechy charakterystyczne:

TRANZYSTORY IGBT - dzięki specjalnej konstrukcji tranzystory bipolarne z izolowaną bramką (IGBT) są dużo lepszym rozwiązaniem od tradycyjnych tranzystorów MOSFET. Urządzenia na nich zbudowane wyróżniają się minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małymi stratami mocy oraz mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Dzięki temu urządzenia spawalnicze na tranzystorach IGBT zapewniają stabilniejszy, mocniejszy i bardziej skoncentrowany łuk elektryczny.

HOT START - "gorący start" - funkcja ułatwiająca rozpoczęcie spawania. W momencie zajarzenia łuku chwilowo zwiększany jest prąd spawania w celu rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku oraz właściwego ukształtowania przetopu i lica spoiny w początkowej fazie spawania.

ARC FORCE - funkcja regulująca dynamikę łuku spawalniczego. Stabilizuje go niezależnie od długości co pozytywnie wpływa na jakość spawania oraz kładzionej spoiny.

ANTI STICK - automatycznie wyłącza napięcie spawania, jeśli elektroda sklei się ze spawanym materiałem, co ułatwia jej odrywanie i zapobiega przypadkowemu powstaniu łuku spawalniczego.

TIG LIFT - spawanie TIG przy użyciu uchwytu z zaworkiem gazu. Zajarzenie łuku odbywa się wtedy poprzez potarcie elektrodą wolframową o materiał spawany. gaz osłonowy jest wtedy doprowadzony bokiem bezpośrednio do uchwytu.

VRD - funkcja zabezpieczająca spawacza przed porażeniem. Polega na znaczym zredukowaniu napięcia biegu jałowego (z reguły do 14-24V) gdy urządzenie nie pracuje. W chwili rozpoczęcia spawania napięcie wraca ponownie do wartości nominalnej. Funcja ta jest szczególnie pożądana przy spawaniu w wilgotnym i gorącym miejscu pracy, w którym istnieje duże ryzyko porażenia, jak np. kanalizacje, rurociągi ciepłownicze itd.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność

 

DANE TECHNICZNE:

Zasilanie 400 V / 50 Hz
Prąd spawania 250 A
Napięcie stanu jałowego 85 V (22 V VRD)
Zakres regulacji prądu spawania płynny
Sprawność 60 %
Zabezpieczenie zasilania 16 A
Chłodzenie wentylator
Średnica elektrod 1,6 -5,00 mm
Klasa ochrony obudowy IP21S
Wymiary 310 x 300 x 160 mm
Waga urządzenia 5,6 kg

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl