Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Szlifierki stołowe

Szlifierka to niezastąpione elektronarzędzie w każdym zakładzie specjalizującym się w obróbce metali i innych twardych materiałów. Znajduje też wiele możliwości zastosowania w prywatnym warsztacie prowadzonym dla własnych potrzeb. Kupowana do celów amatorskich przydaje się do ostrzenia narzędzi warsztatowych, takich jak noże do kosiarki lub wiertła. Natomiast jako profesjonalne narzędzie wykorzystywana jest do czyszczenia, wygładzania i polerowania powierzchni np. poddawanego obróbce metalu.

Korzystając z wysokiej klasy szlifierek stołowych (najczęściej dwutarczowych) można uzyskać precyzyjny kształt i wymiar materiału, jak również pozbawić go ostrych krawędzi oraz chropowatości. Jeżeli zależy nam na takim efekcie obróbki, powinniśmy dobrać urządzenie, kierując się jego mocą, możliwą prędkością obrotową, wielkością i rodzajem tarcz. W przypadku materiałów ściernych jest to wybór pomiędzy tarczą z nasypem z elektrokorundu lub węglika krzemu o różnej grubości ziaren.

Kosztowo jest to urządzenie na każdą kieszeń. Ceny oferowanych przez nas szlifierek zaczynają się już od około 120 zł. Droższe elektronarzędzia dedykowane są zakładom, które wykorzystują tego rodzaju sprzęt do ciągłej i intensywnej pracy.

Szlifierki stołowe Jest 8 produktów.
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów