Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Spawarki inwertorowe MMA

Spawanie metodą MMA jest najstarszą techniką stosowaną w spawalnictwie. Do wykonania spoiny wykorzystywana jest specjalna elektroda otulona oraz łuk elektryczny. Powstaje on w chwili kontaktu pomiędzy elektrodą a spawanym materiałem. Utrzymanie łuku wymaga zachowania odległości pomiędzy tymi elementami. Elektrody, w które są wyposażone spawarki inwertorowe MMA, ulegają stopieniu podczas spawania. W związku z tym ich długość się zmniejsza. Spawacz musi stale przysuwać końcówkę do metalu, aby zachować odległość wymaganą do powstania łuku. Spawanie MMA powoduje też wytwarzanie się żużlu, który trzeba fizycznie usunąć z powierzchni spawu.

Spawarka inwertorowa MMA i jej zalety

Pomimo, że spawanie metodą MMA jest trudne, spawarka inwertorowa podczas prac tego typu cieszy się sporym uznaniem. Wynika to z jej wielu zalet. Można wśród nich wymienić:

  • możliwość spawania większości dostępnych metali, 
  • możliwość spawania blach o grubości od 1,5 mm,
  • możliwość spawania w każdej pozycji, 
  • wysoką jakość i dobre właściwości mechaniczne spojeń.

Poza tym spawarki inwertorowe MMA są zazwyczaj niewielkie i stosunkowo lekkie, co sprzyja ich przenoszeniu. Sklep ze spawarkami oferuje urządzenia w wersji zasilanej prądem 230V oraz 400V. Wszystkie modele wyróżniają się wysoką jakością wykonania i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Nawet najtańsza spawarka inwertorowa ARC 161C marki Sherman jest profesjonalnym modelem, który powstał z podzespołów wykonanych w technologii IGBT. Urządzenie jest przystosowane do prostego spawania metodą TIG. Polecamy też inne spawarki inwertorowe przeznaczone wyłącznie do spawania elektrodą nietopliwą.

Spawarki inwertorowe MMA Jest 77 produktów.
na stronę
Pokazuje 61 - 72 z 77 elementów
Pokazuje 61 - 72 z 77 elementów